Vācija apliecina gatavību iestāties par Baltijas valstīm

0 Komentāru

Vācija apliecina gatavību iestāties par Baltijas valstīm. To, vizītē Rīgā paudis Vācijas prezidents Joahims Gauks. Viņš pievienojās ikgadējām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidentu sarunām.

Nozīmīgākā politiskā persona Vācijā gan ir kanclers vai kanclere, kā šobrīd. Prezidents starptautiski atpazīstams mazāk, arī pilnvaras, galvenokārt, reprezentatīvas.

Taču, tā kā svarīgākie lēmumi par NATO karavīru izvietošanu Polijā un Baltijā tika pieņemti jau agrāk, prezidenti pārrunāju to īstenošanu dzīvē.

Joahims Gauks, Vācijas prezidents

Drošības situācija ir mainījusies. Tas, kas notiek Ukrainā liecina, ka mēs nevaram tikai nogaidīt, bet jābūt arī aktīviem. Vācija ir solidāra ar Baltijas sabiedrotajiem, arī iesaistoties drošības pasākumos.

Daļa Grībauskaite, Lietuvas prezidente

Jūsu personīgā iesaistīšanās drošības jautājumos, kā arī vienotas Eiropas uzturēšanā, ir ļoti būtiska mūsu valstīm. Vēlos pateikties, par Vācijas iesaistīšanos kā ietvarnācijai karavīru izvietošanā. Pirmos no tiem uzņēmām jau otrdien.

Kersti Kaljulaida, Igaunijas prezidente

Mēs patiesi esam lepni, ka mums ir vienādas vērtības. Par to, ka Vācija rūpējas par Baltijas jūras reģionu, un, ka varam būt vienoti savā nostājā.

Tāpat prezidenti pieskārās citiem aktuāliem ārpolitikas tematiem – Eiropas Savienības nākotnei, Lielbritānijas izstāšanās sarunām, kā arī tam, kāda nākotnē būs sadarbība ar vadošo NATO partnervalsti – ASV.

Raimonds Vējonis, Latvijas Valsts prezidents

Svarīgs jautājums ir par attiecību veidošanu ar jauno ASV prezidenta administrāciju. Vēlēšanas ir notikušas, mēs protams, respektējam rezultātu, un, esam pārliecināti, ka tas ko ASV līdz šim ir apņēmušās darīt jau tiek apliecināts. Gan sniedzot ieguldījumu NATO, gan sniedzot atbalstu dažādu problēmu risināšanā

Gaisotni īpašu darīja fakts, ka Gauks ir audzis Austrumvācijā, un izprot, ko nozīmē atrasties aiz dzelzs priekškara.

Vienlaikus, šo var uzskatīt arī par Gauka atvadu vizīti. Šogad beidzas viņa prezidentūras pilnvaras.

0 Komentāru