Vāc parakstus par Palangas “atgriešanu” Latvijai

27 komentāri
Vāc parakstus par Palangas “atgriešanu” Latvijai
FOTO: LETA

Portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana par Palangas novada un jūras teritoriju “atgriešanu” Latvijai. Iniciatīvas autors aicina uzdot Latvijas Republikas Saeimai pārskatīt Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas robežlīgumu.

Ar Eiropas Savienības un Eiropas Padomes starpniecību vienoties par Latvijas un Lietuvas jūras robežas novilkšanu un jaunā robežlīguma ratificēšanu abu valstu parlamentos, izvirzot no Latvijas puses “atgriezt” Palangas un Sventājas teritorijas Latvijas Republikas sastāvā, kā Latvijas Republikas neatņemamu sastāvdaļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc jaunā robežlīguma ratificēšanas uzsākt pārrunas ar Eiropas Savienību un Lietuvas Republiku par Latvijas teritorijā esošo naftas atradņu apgūšanu veicinot Baltijas reģiona enerģētisko neatkarību un attīstību. Latvijas Republika 1921. gadā nodeva Lietuvai, jo Lietuvai nebija savas izejas uz Baltijas jūru, bet vēlāk 1923.gadā Lietuva iekaroja Klaipēdu (Mēmeli) un ieguva gan izeju uz jūru, gan lielu ostas pilsētu, bet Palangas novadu Latvijai neatdeva.

Kā arī iegūstot Palangas novadu, Latvija spētu skaidri un bez strīdiem novilkt jūras robežu ar Lietuvas Republiku, iegūstot savā pārraudzībā gan naftas atradnes, gan enerģētisko neatkarību no naftas importa.

Tiks atrisināts vēsturisks strīds par Latvijas un Lietuvas jūras robežu, atgūts Palangas novads, kas vēsturiski bija Latvijas teritorijā. Latvijas Republikas ieguvumi būs ļoti skaidri, naftas atradnes Baltijas jūrā, enerģētiskā neatkarība no energoresursu importa, Būtiņģes naftas terminālis, teritoriālie ieguvumi, kūrorta un ostas pilsēta Palanga un spēcīgs pienesums Latvijas Republikas valsts budžetam, radot jaunas darba vietas un labvēlīgāku investīciju vidi Latvijā.

TOP komentāri

 • llll
  +23 +23 0

  llll

  Ejiet tak ieskrieties, mēs neesman nekādi krievi okupanti, no brāļiem mums neko atpakaļ nevajag, mums pietiek ar to kas mums ir un to arī sargāsim, 100punkti to iniciatīvu kkāds krievs uztaisījis!!
 • Sintija
  +21 +21 0

  Sintija

  Vai tik ar šo nemēģina sanaidot mūs ar bedubraliem lietuviešiem? Vai tas tiešām ir nepieciešams tieši tagad?
 • ES
  +18 +18 0

  ES

  Tie, kas parakstīsies par šadu domu, tiešām līdzīgi krievu okupantiem.Kam pietrūkst zemes, mums ir tik daudz pamestu vietu un māju, varbūt tērējiet tur savu sparu un spēku.Traģiski un skumji, ka atļaujamies atbalstit dažu zombēto murgus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl