Vāc parakstus, lai netiktu mainīts Rail Baltica trases novietojums

Pievienot komentāru
Vāc parakstus, lai netiktu mainīts Rail Baltica trases novietojums
FOTO: LETA

Salacgrīvas dome ar atklātu vēstuli vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām, lūdzot nemainīt iepriekš izvēlētā Rail Baltica dzelzceļa trases novietojumu novadā.

TV3 Ziņas jau vēstīja, ka Vides institūciju iebildumu dēļ projekta virzītāji nolēmuši apiet Natura 2000 teritoriju, un tā vietā sliedes celt uz lauksaimniecības zemes. Salacgrīvas dome uzskata, ka tādējādi tiek pārkāptas novada iedzīvotāju intereses.

Līdz šim saskaņots gandrīz viss Rail Baltica trases novietojums, izņemot īsu posmu Salacgrīvas novadā. Sākotnēji bija paredzēts, ka sliedes šķērso sešu kilometru garu aizsargājamu teritoriju starp Svētupi un Vitrupi.

Tomēr, rodoties bažām, kas tas var nebūt pa prātam Briselei, par projketu atbildīgie atraduši iespēju sliedes pārcelt. Tas gan nav pa prātam Salacgrīvas domei, kas uzskata, ka tādējādi tiek kaitēts novada interesēm. Nerodot dzirdīgas ausis ministrijās, pašvaldība ar atklātu vēstuli šodien vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām.

Jaunpiedāvātais variants paredz, ka sliedes šķērsotu daudz vairāk privātas lauksaimniecības zemes un mežus. Salacgrīvas vadītājs kategoriski noraida apgalvojumus, ka iebildumi saistīti ar kādu personu privātām interesēm. Novada aktivitātes drīzāk ir cīņa ar birokrātiju.

Projekta izstrādātāji gan akcentē, ka atšķirība starp sākotnējo un jauno piedāvājumu ir ļoti maza.

Reģionālās attīstības ministrs Salacgrīvas iebildumus izprot un sola, ka ar Briseli runās, tomēr pārkāpt likumu valsts negrasās.

Atgādinām, ka Rail Baltica projektēšanu un zemes atsavināšanu plānots sākt 2018. gadā.

Video