Uzzini, kurš Simpsonu tēls vislabāk patīk seriāla producentam Maikam Reisam

1 komentārs
Uzzini, kurš Simpsonu tēls vislabāk patīk seriāla producentam Maikam Reisam
Jānis Zariņš

Vairāki desmiti animācijas seriāla Simpsoni fanu Rīgā izmantoja iespēju noklausīties šī seriāla producenta un scenārista Maika Reisa lekciju. Reiss Rīgā ieradies, lai iepazītos ar Latvijas kino potenciālu un iespējām, ko ārzemju filmēšanas grupām var piedāvāt Latvija kā filmu uzņemšanas vieta.

Kā producents Maiks Reiss piedalījies lielā daudzumā animācijas filmu, tostarp Reis ir viens no globālā animācijas hīta Ledus laikmets 3 / Ice Age 3 (2009) scenāristiem. Vakar Rīgā gan viņš lielākoties pievērsās tieši seriālam Simpsoni, tā tapšanai un spilgtākajām epizodēm. Reiss Simpsonu tapšanai stāv klāt jau no tā paša sākuma – pirmā sērija TV ekrānos parādījās pirms 27 gadiem. Šajā laikā seriāls milzu popularitāti iekarojis 71 pasaules valstī. Vienīgās vietas, kur to televīzijā nerāda ir Japāna un Francija.

Maiks Reiss: Bārtam šobrīd būtu bijis jābūt jau 37 gadus vecam, mazajai Megijai tagad pašai būtu bērni, Mārdža būtu vecmāmiņa, bet Homērs jau 8 gadus būtu miris.

Idejas seriālam gatavo 22 cilvēki – katram jāuzraksta viena sērija gadā. Idejas tiek ņemtas no gan no filmām, gan televīzijas pārraidēm, avīzēm un no pašu scenāristu dzīves. Kā piemēru Reiss min gadījumu, kad viens no scenāristiem Ķīnā adoptējis meitiņu. Tas nekavējoties iekļauts arī vienā no epizodēm.

Ar katru gadu mēs paplašinām tēlu skaitu seriālā. Es pats esmu izdomājis kādus 10, bet kopā ir vairāk nekā 200. Man pašam vislabāk patīk Homērs. Mums ļoti patīk jokot par viņu, jo viss, ko viņš dara, ir nepareizi.

Foto

 

Simpsonu veiksmes stāsts tā veidotāju skatījumā ir joki un personāži, kuros cilvēki saskata paši sevi. Reiss uzsver, ka veidojot seriālu svarīgākais ir panākt, lai tas vienmēr būtu svaigs.

Animācijas filmas izveide prasa ilgu laiku – vienai epizodei aptuveni gads. Tāpēc mēs nekad nerunājam par šobrīd notiekošām lietām, piemēram Donaldu Trampu nevar iekļaut sērijā, jo tad, kad tā iznāks, viņš kā līderis varbūt būs aizmirsts. Kurš zina to, kurš būs nākošais prezidents?

Maika Reisa skatījumā Simpsoni pastāvēs vēl daudzus gadus, tostarp, nav izslēgts, ka taps vēl kāda Simpsonu animācijas filma.

VIDEO

1 komentārs