Uzzini, kādi būs jaunie Škodas tramvaji, kas kursēs Rīgā?

1 komentārs
Uzzini, kādi būs jaunie Škodas tramvaji, kas kursēs Rīgā?
FOTO: LETA

Nākamgad Rīgā sāks kursēt 20 jauni tramvaji. Ir noslēdzies neviennozīmīgi vērtētais tramvaju iepirkuma konkurss, un kļuvis zināms, kas jaunos tramvajus ražos. Tāpat kā iepriekš, zemās grīdas tramvajus Rīgas satiksme pirks no Čehijas uzņēmuma Škoda.

20 jaunu tramvaju iegāde ir nozīmīgs ieguldījums. Pērn rudenī par 60 miljonus lielo iepirkumu interesi izrādīja 22 potenciālie kandidāti, tomēr izvēle kritusi par labu čehu Škodai. Arī pirms vairākiem gadiem iepirktie zemās grīdas tramvaji ir ražoti tieši tur.

Jaunie tramvaji vizuāli ne ar ko neatšķirsies no šobrīd Rīgas ielās redzamajiem zemās grīdas tramvajiem. Tie tiek speciāli piemēroti un ražoti Rīgas vajadzībām. Nākamā gada laikā tikšot saražoti visi 20 tramvaji.

Vladislavs Kozaks, Škoda komercdirektors

Būs jauna pasažieru informācijas sistēma, būs vairāk vietas bērnu ratiņiem, un invalīdiem ir uzlabotas arī durvis, bet vizuāli jaunie tramvaji neatšķirsies, jo pasūtītājs ir izvēlējies šādu dizainu – man šķiet tas ir skaistākais, ko ražo Škoda.

Rīgas satiksmes pārstāvji skaidro, ka ražotājam izvirzītas īpašas prasības. Tehniskā specifikācija tikusi izstrādāta tā, lai nebūtu jāpārveido Rīgā esošā tramvaju infrastruktūra.

Iepriekš izskanējis, ka vērienīgais iepirkums speciāli sagatavots vienam pretendentam, taču Rīgas satiksmes pārstāvji to noliedz. Iepirkumu uzraudzības birojā sūdzības iesniedza divi Polijas ražotāji, tomēr tās tika noraidītas.

Ražotājam jāpiegādā 15 trīssekciju un pieci četrsekciju tramvaji. Viena tramvaja cena attiecīgi 2,7 un 3,5 miljoni eiro. Jaunie tramvaji pārvadās pasažierus 4. maršrutā, Centrāltirgus-Imanta.

Foto:

Video

TOP komentāri

  • Hmm
    0 0 0

    Hmm

    Un kā tad ar Liepāju tur ar ir augstie tramvaji .Ne māmiņas ar ratiņiem tiek iekšā un kur nu vēl runājot par invalīdiem?????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl