Komentāri
Uzzini, kā Tev nākamgad izmainīsies elektrības rēķins – samazināsies vai pieaugs
Ieva Čīka / LETA

Nākamgad spēkā stāsies būtiskas izmaiņas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) aprēķināšanas metodikā. Tā rezultāta būtiski mainīsies, cik patērētājs maksās par elektrību.

Šodien, 27. septembrī, Ekonomikas ministrija (EM) informēja, ka nākamgad tiks veikta saistību atpirkšana no Latvenergo spēkstacijām TEC 1 un TEC 2. Vienlaikus stājas spēkā likuma izmaiņas par OIK diferenciācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rezultātā ieguvēji būs patērētāji, kas efektīvi izmanto pieslēguma jaudu. Mājsaimniecībai ar vienas fāzes pieslēgumu un patēriņu līdz 300 Kwh ikmēneša rēķins varētu samazināties par 3 eiro. Tikmēr vasarnīcām un garāžām ar lielām neizmantotām jaudām rēķini pieaugs.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Jānis Patmalnieks TV3 Ziņām akcentēja, ka ieguvējas būs mājsaimniecības ar vienas fāzes pieslēgumu no 82 Kwh mēnesī. Saskaņā ar aprēķiniem mājsaimniecība, kas mēnesī patērē 300 KWh ar vienas fāzes pieslēgumu ietaupījums būs 2,69 EUR, bet trīs fāzēm 1,12 EUR. Tikmēr, ja patēriņš ir tikai 50 kWh un trīs fāžu pieslēgums, rēķins sadārdzināsies par 1,94 EUR mēnesī.

Gaidāmo izmaiņu ietekmi skatīt tabulā.

Foto: Ekonomikas ministrija

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl