Uzvaras parkā par nepakļaušanos policijas prasībām un atrašanos alkohola reibumā aizturētas divas personas

8 komentāri
Uzvaras parkā par nepakļaušanos policijas prasībām un atrašanos alkohola reibumā aizturētas divas personas
Foto: f64

Rīgā, Uzvaras parkā, par nepakļaušanos policijas prasībām un atrašanos alkohola reibumā aizturētas divas personas, informēja Valsts policijā.

Viena persona aizturēta par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā, bet otra par nepakļaušanos policijas prasībām. Iereibušajam jau noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, bet par nepakļaušanos policijas prasībām sākta administratīvā lietvedība, kurā vērtēs situāciju.

Visticamāk, par nepakļaušanos policijas prasībām tika aizturēts aktīvists Ainis Sproģis, kurš kopā ar biedriem bija ieradies protestēt, lai uzstātu uz pienākumu zināt valsts valodu. Sproģis sociālajā tīklā “Facebook” ievietojis paša nofilmētu video par savu aizturēšanu. Video redzams, ka vīrieti apsargā vairāki likumsargi, kas vēlāk viņam lika iekāpt policijas automašīnā, kura devās uz policijas iecirkni.

Sproģis apgalvo, ka vairāk nekā stundu viņu “marinēja”, nepaskaidrojot aizturēšanas iemeslus. Video redzams, ka viens no policistiem gan vēlāk paskaidrojis, ka Sproģis tiek aizturēts, jo pret viņu uzrakstīts iesniegums.

Jau ziņots, ka likumsargi šodien no Uzvaras parka eskortējuši vismaz trīs protestētājus. Policistu ieskauti, trīs cilvēki Uzvaras parkā stāvēja, rokās turēdami plakātus, kas vēstīja “Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu”. Plakātu turētāji uzvedās mierīgi un klusi, kā arī stāvēja aiz ziedu nolikšanas vietu norobežojošās sarkanās lentas.

Policija aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja, ka pasākuma organizatori nav vēlējušies, lai viņu pasākumā piedalītos cilvēki ar minētajiem plakātiem. Tāpēc viņiem palūgts teritoriju atstāt. Šīm personām ierādīta vieta ārpus teritorijas robežas.