Uzvaras parkā aizturētas jau deviņas personas; alkohola reibums un sīkais huligānisms

2 komentāri
Uzvaras parkā aizturētas jau deviņas personas; alkohola reibums un sīkais huligānisms
Foto: LETA

Uzvaras parkā, Rīgā, līdz trešdienas plkst. 17.00 kopumā aizturētas deviņas personas, norāda Valsts policija.

Personas aizturētas par atrašanos reibumā sabiedriskā vietā, nepakļaušanos policijas prasībām, sīko huligānismu.

Tāpat vienai personai noformēts protokols par dzīvesvietas nedeklarēšanu un dzīvošanu bez personu apliecinoša dokumenta.

Kopumā patlaban pēc policijas aplēsēm Uzvaras parkā atrodas aptuveni 22 līdz 25 000 cilvēki un pasākums aizrit diezgan mierīgi.

Visticamāk, par nepakļaušanos policijas prasībām tika aizturēts aktīvists Ainis Sproģis, kurš kopā ar biedriem bija ieradies protestēt, lai uzstātu uz pienākumu zināt valsts valodu. Sproģis sociālajā tīklā “Facebook” ievietojis paša nofilmētu video par savu aizturēšanu. Video redzams, ka vīrieti apsargā vairāki likumsargi, kas vēlāk viņam lika iekāpt policijas automašīnā, kura devās uz policijas iecirkni.

Sproģis apgalvo, ka vairāk nekā stundu viņu “marinēja”, nepaskaidrojot aizturēšanas iemeslus. Video redzams, ka viens no policistiem gan vēlāk paskaidrojis, ka Sproģis tiek aizturēts, jo pret viņu uzrakstīts iesniegums.

Jau ziņots, ka likumsargi trešdien no Uzvaras parka eskortējuši vismaz trīs protestētājus. Policistu ieskauti trīs cilvēki Uzvaras parkā stāvēja, rokās turēdami plakātus, kas vēstīja “Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu”. Plakātu turētāji uzvedās mierīgi un klusi, kā arī stāvēja aiz ziedu nolikšanas vietu norobežojošās sarkanās lentas.

Policija iepriekš paskaidroja, ka pasākuma organizatori nav vēlējušies, lai viņu pasākumā piedalītos cilvēki ar minētajiem plakātiem. Tāpēc viņiem palūgts teritoriju atstāt. Šīm personām ierādīta vieta ārpus teritorijas robežas.