Uzturēšanās atļauju skandāls: Sistēmu apiet vēlējās nevis ārzemnieks, bet Latvijas pilsonis

Komentāri

Apiet termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas sistēmu, piedāvājot kukuli, vēlējās nevis ārzemnieks, bet gan viņa pārstāvis – Latvijas pilsonis, intervijā telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka vietniece Maira Roze.

Jau ziņots, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, un pretēji Ministru kabineta noteikumos paredzētajai kārtībai PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

M. Roze norāda, ka minētajā gadījumā ārzemniekam termiņuzturēšanās atļauja pienākusies, taču, visticamāk, no pārstāvja viņš saņēmis ierosinājumu šo procesu paātrināt.

Termiņuzturēšanās atļauju pieteikumus visbiežāk iesniedz Krievijas, Ķīnas un Uzbekistānas pilsoņi. Pēdējā laikā strauji audzis arī Ukrainas pilsoņu, kas vēlas iegūt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, skaits.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl