“Uztaisa nelegālu izgāztuvi, bet valsts samaksā!” Valdība piešķir 700 000 eiro Jūrmalas ugunsgrēka seku likvidēšanai

37 komentāri
“Uztaisa nelegālu izgāztuvi, bet valsts samaksā!” Valdība piešķir 700 000 eiro Jūrmalas ugunsgrēka seku likvidēšanai
Foto: LETA

Lai likvidētu Jūrmalas ugunsgrēka sekas, valdība piešķīrusi 700 000 eiro. Nauda paredzēta degušās nelegālo atkritumu glabāšanas vietas attīrīšanai. Izdevumus vēlāk plānots piedzīt no teritorijas apsaimniekotāja. Taču uzņēmums jau paziņojis, ka tam nav naudas seku likvidēšanai. Atsevišķi ministri šādu rīcību ir nosaukuši par cūcību.

Šomēnes Jūrmalā notikušā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dēļ ir radies ievērojams kaitējums videi, kas ir nekavējoties jānovērš.

Video: LNT Ziņu sižets

Degušo nelegālo atkritumu apsaimniekotājs “Prima M” teritoriju ir atteicies attīrīt naudas trūkuma dēļ. Tāpēc valdība šodien nolēma ugunsgrēka seku likvidēšanai piešķirt līdz 700 tūkstošiem eiro no valsts budžeta. Lai gan izdevumus plānots piedzīt no privātuzņēmuma, tēriņi, visticamāk, tomēr būs jāsedz nodokļu maksātājiem.

Foto

“Prima M” pārstāve Lūcija Uzkliņģe LNT Ziņām norāda, ka no uzņēmuma nav, ko piedzīt. Viņa arī apšauba Valsts vides dienesta aprēķinus par to, cik daudz tonnu atkritumu Jūrmalā tika glabāti.

Lūcija Uzkliņģe
“Prima M” pārstāve

Es tikai nesaprotu, kāpēc ir 700 000, ja tur ir pēc viņu pašu akta, pirms ugunsgrēka atsūtīta, trīs tūkstoši tonnu? Un pēkšņi tās ir kaut kādas mistiskas, cik tur, 23 tūkstoši tonnu. Kā jums šķiet? Lai visu lemj tiesa! Tāpēc man vairāk nav, ko piebilst. Visu labu!

Ar šādu uzņēmuma attieksmi neapmierinātību valdības sēdē pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kura mājas ir Jūrmalā.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs, “Vienotība”

Ziniet, tā ir mazliet cūcība, ka viens uztaisa nelegālu atkritumu izgāztuvi. Tad varonīgi paziņo, ka viņš netaisās neko darīt. Un tad valsts samaksā 700 tūkstošus.

Ministri arī pauda bažas par citām, iespējams, nelikumīgām atkritumu uzglabāšanas vietām, kas var apdraudēt vidi.

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Uztrauc milzīgi nolietoto riepu krājumi, kas krājas šur un tur. Vai kādā brīdī atkal tur nenotiks kāda milzīga jāņuguns?

Vides aizsardzības ministrijas pārstāvis valdību informēja, ka Vides dienests veic regulāru darbu, lai šādus objektus atklātu. Un notikušais Jūrmalā tiek saukts par ārkārtēju gadījumu.

Rinalds Muciņš
Vides aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

Ir vairāki desmiti lielāki vai mazāki objekti, kur mēs esam uzdevuši novērst. Līdz šim komersanti to ir darījuši. Šis ir pirmais gadījums, kur komersants to ir atteicies darīt, uzsācis strīdu ar Valsts vides dienestu un vēl pie tam izcēlies ugunsgrēks.

Tikmēr policija turpina izmeklēt ugunsgrēka iemeslus. Un tāpat pagaidām bez atbildes palicis jautājums, kā ticis pieļauts, ka atkritumu apsaimniekotājs nelegāli darbojies gandrīz gadu, kopš Vides dienests saņēma iedzīvotāju pirmās sūdzības?

37 komentāri