Komentāri

Joprojām nav zināms, kas notiks ar blakus esošo daudzstāvu ēku un pazemes stāvvietu zem sagruvušā lielveikala Zolitūdē. Bojāgājušo tuvinieki traģēdijas vietā vēlas redzēt parku, savukārt viņiem ir informācija, ka ēkas saimnieki būvi plāno saglabāt. 

Uzsākta būvgružu izvešana un atlikušo veikala ”Maxima” konstrukciju sagatavošana demontāžai. Pirms betona konstrukciju nojaukšanas tās attīrīs no metāla un plastmasas detaļām. Demontāžas darbi paredzams tupināsies līdz septembra sākumam, pēc tam paredzēta atlikušo būvgružu izvešana. Zem nojaucamā Maxima veikala drupām atrodas pazemes stāvvieta, kas tāpat kā blakus esošā daudzstāvu ēka pieder uzņēmumam “Homburg Zolitūde”. Homburg īpašumu pagaidām vēl netiek jaukti nost, demontēt paredzēts tikai lielveikala telpas. Bojāgājušo tuvinieki, kuri apvienojušies biedrībā jūlijā vienbalsīgi lēma, ka traģēdijas vietā viņi labprāt redzētu parku ar kādu nelielu piemiņas zīmi. Tāpat visi cietušo tuvinieki un apkārtnes iedzīvotāji uzstāj, ka blakus ēka un pazemes stāvvieta ir jānojauc. Tomēr starp biedrības un apkārtnes iedzīvotājiem izplatās ziņas, ka daudzstāvu ēku paredzēts atstāt. Biedrības pārstāve piebilst, ka lielveikala ”Maxima” pārstāvji ir vienīgie, kas runā ar cietušajiem, ēkas un stāvvietas īpašnieki ”Homburg Zolitūde” sadarboties nevēlas. Tāpēc joprojām nav skaidrības, kas galu galā būs redzams Zolitūdes traģēdijas vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl