Uzsākta kampaņa, lai atturētu bravūrīgos peldētājus no lēkšanas ūdenī uz galvas

2 komentāri
Uzsākta kampaņa, lai atturētu bravūrīgos peldētājus no lēkšanas ūdenī uz galvas
Ilustratīvs foto. (Foto: f64)

Katru gadu Latvijā aptuveni 25 cilvēki gūst smagas traumas, lecot uz galvas ūdenī. Lai atturētu pārgalvīgos vasaras baudītājus no riskiem, valsts iestādes uzsākušas sociālo kampaņu. Ar skarbiem piemēriem no dzīves, tiek stāstīts par muļķīgiem izrādīšanās gadījumiem, kas spēcīgus, (gados jaunus cilvēkus) sakropļojuši un uz mūžu ielikuši ratiņkrēslā.

“Pārgalvis = Bezgalvis” – tā sauc sociālo kampaņa, kas paredzēta, lai brīdinātu jauniešus no pārgalvīgas rīcības, lecot uz galvas ūdenī. Latvijā 90% gadījumu smagas traumas ūdenī gūst jauni vīrieši, izrādoties apkārtējiem. Šādas rīcības sekas mēdz būt ķermeņa paralīze, nespēja elpot, nespēja paēst, nespēja apģērbties un parunāt, kā arī seksuālā disfunkcija.

Guntars Skrabis, kurš guva smagu traumu pēc lēciena ūdenī, stāsta par liktenīgo gadījumu, kas izmainīja visu viņa dzīvi: “Dīķi biju lēcis vairākas reizes, ne reizi vien. Vienu reizi iznāca… Izlecot jau sapratu, ka pa stāvu ieeju ūdenī. Reāli neko vairs nevar izdarīt. Rokas, pēc inerces, kā pret grunti atduras, laižas uz aizmuguri. Ar galvu ieduries.. dabūju smadzeņtrīci, it kā no tā izslēdzos zem ūdens. Pamodos no tā, ka ierāvu plaušās ūdeni.”

Katru gadu ap 25 cilvēkiem gūst smagas traumas, lecot uz galvas ūdenī. Cilvēks pēc traumas gūšanas var nodzīvot trīs mēnešus vai ilgāk, tomēr jāsaprot, ka pēc šāda veida traumām cilvēki zaudē dažādu ķermeņa locekļu funkcionēšanas spēju, turklāt to atgūšanai nereti nelīdz ne operācijas, ne medikamenti.

2 komentāri