Uzsāk meistarklašu ciklu laikmetīgās mākslas iepazīšanai Latvijas skolās

Pievienot komentāru
Uzsāk meistarklašu ciklu laikmetīgās mākslas iepazīšanai Latvijas skolās
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sācis īpašu meistarklašu ciklu Latvijas skolās – tā nolūks ir laikmetīgās mākslas iepazīšana.

Kā saka paši mākslinieki, māksla sen vairs nenozīmē tikai gleznošanu, zīmēšanu vai tēlniecību, kaut arī šāds stereotips joprojām esot pārsteidzoši dzīvs.

Izstāžu dizainers Rihards Funts ciemojas Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Savā meistarklasē viņš iepazīstina jauniešus ar dažādām dizaina disciplīnām – konkrēti ar to, kā veidot izstāžu dizainu. Funts ir viens no 11 māksliniekiem, kuri pasniegs meistarklases skolās visā Latvijā. Viņš piedalās šajā programmā, jo vēlas nodot zināšanas tālāk Latvijas jauniešiem.

“Dizaina un mākslas lietojums mūsdienās kļūst arvien plašāks, tas tiek lietots praktiski visās sfērās, dizains kļūst ļoti populārs. Es domāju, tas būs motivējoši jauniem cilvēkiem,” piebilst izstāžu dizainers.

Arī paši jaunieši atzinīgi novērtē iespēju iepazīties ar mākslinieka darba specifiku, tehniku un darba metodi.

Daudzveidīgu radošo meistardarbnīcu ciklu izveidojis LLMC programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Galvenais meistarklašu mērķis – iedvesmot jauniešus ar tiem māksliniekiem, kuri izvēlējušies alternatīvu ceļu.

“Bieži vien daudzi mākslinieki pabeidz Mākslas akadēmiju, bet strādā laikmetīgā mākslas jomā, ko īsti nevar teikt, ka var apgūt skolās vai Mākslas akadēmijā,” piebilst LLMC izglītības programmu kuratore Māra Žeikare.

Nākamās meistarklases notiks Rojas vidusskolā un Ogres tehnikumā, kā arī Rīgā.

Radošo meistardarbnīcu ciklu piedāvā piedzīvot bērniem un jauniešiem vecumā no 10 līdz 16 gadiem. Meistarklases notiks šogad un nākamgad skolās visā Latvijā.