Uzņēmumu reģistrs atteicies reģistrēt Kremļa kontrolētā Russia Today pārstāvniecību Latvijā

1 komentārs
Uzņēmumu reģistrs atteicies reģistrēt Kremļa kontrolētā Russia Today pārstāvniecību Latvijā
FOTO: Flickr

Kā atteikuma iemeslu Uzņēmumu reģistrā min Russia Today pieteikuma un tam pievienoto dokumentu neatbilstību Latvijas Satversmei un normatīvajiem aktiem. Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome iepriekš informēja, ka šīs aģentūras mērķis ir izplatīt tendenciozu, Krievijas ārpolitikas interesēm atbilstošas ziņas Latvijā.

Jau ziņojām, ka Russia Today, tāpat kā pirms pusgada, radītā ziņu aģentūra Sputnik ir daļa no Krievijas ieročiem, kas paredzēti, lai Krievijai izdevīgo pozīciju pasaulē izplatītu ne tikai krievu, bet angļu, franču, spāņu, japāņu, itāliešu un, iespējams, arī latviešu valodā.

Līdz ar Sputnik izveidošanu izskanēja ziņas, ka viņu biroji tiks dibināti arī Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Līdz šim par plāniem izplesties mūsu valstī nekas vairāk nebija zināms. Tomēr tagad Kremļa kontrolētā mediju organizācija vērsusies pie iestādēm Latvijā, lai prasītu atļauju Rīgā reģistrēt savu pārstāvniecību.Pilnvaru rīkoties Latvijā Krievijas valstij piederošās informatīvās aģentūras Rossiya Segodnya vārdā parakstījis par Krievijas propagandas ministru dēvētais žurnālists un šīs aģentūras ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs. Kopš pagājušā gada marta Kiseļovs iekļauts Latvijas un Eiropas melnajā sarakstā, un viņam liegta ceļošana uz rietumvalstīm.

Uzņēmumu reģistrs solīja līdz augusta beigām pētīt likumus un atzinumus no drošības iestādēm, lai izlemtu – ļaut vai neļaut Latvijā darboties Krievijas varas finansētajai informatīvajai aģentūrai. Rossiya Segodnya gadījums parādījis arī vairākas nepilnības likumos. Piemēram, reģistram nav saistoši dažādie melnie saraksti. Un fakts, ka Dmitrijs Kiseļovs tādā ir iekļauts, nav pietiekams iemesls, lai atteiktu Latvijā reģistrēt viņa vadīta uzņēmuma filiāli.