4 komentāri

Palielinot dabasgāzes uzglabāšanas tarifus, kā to vēlas Inčukalna krātuves īpašnieki, gāzes cenas atkal varētu pieaugt mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Pieaugums gan varētu būt neliels – par 1% līdz 2%, un par tā apstiprināšanu vēl jālemj sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. 

Pēdējoreiz dabasgāzes uzglabāšanas tarifi Inčukalna gāzes krātuvei mainīti pirms 10 gadiem. Un kaut gāzes uzglabāšanas izmaksas kopš tā laika samazinājušās, arī gāzes apjoms Inčukalnā krities par 40%. Tādēļ līdzšinējais tarifs pieaugs līdz 2,08 eiro par megavatstundu jeb par 38%. Šādu tarifu projektu krātuves pārvaldnieks “Conexus Baltic Grid” iesniedzis regulatoram.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzglabāšanas tarifs gan ir tikai neliela daļa no kopējās gāzes cenas, tādēļ uzņēmums sola, ka mājsaimniecībām rēķinus tas palielinās nedaudz. Turklāt ne visiem.

“Jāuzsver, ka tas ir tirgotāju lēmums vai uzglabāšana tiek izmantota kā veids dabasgāzes apgādē vai ne. Būs noteikti tirgotāji, kas piegādās dabasgāzi pa cauruļvadiem, neizmantojot vispār šo te uzglabāšanas pakalpojumu, un tādā gadījumā šiem tarifiem vispār nav ietekmes uz klientu gala maksājumiem,” teic “Conexus” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Pat ja dabasgāzes tarifu pieaugums būs neliels, jāatceras, ka dabasgāze ir viens no galvenajiem elektrības ražošanas avotiem Latvijā. Tādējādi dabasgāzes tarifu pieaugums var izraisīt zināmu ķēdes reakciju. Ar tarifu pieaugumu nemierā ir “Latvenergo” un “Enefit”. Uzņēmumi gan cer, ka izmaksas kompensēs citi jauninājumi gāzes tarifos. Turklāt kopš tirgus liberalizācijas elektrības cenas nosaka birža, nevis citi faktori.

“Elektrības cenu neietekmē faktiski ne gāzes cena, ne Inčukalna sadales pakalpojumi, jo visu elektrību mēs pārdodam “Nordpool Spot” biržā. Līdz ar to jautājums ir tikai viens – ja mēs esam konkurētspējīgi, mēs šo elektrību tur pārdodam, ja mēs neesam konkurētspējīgi, mēs tur netiekam iekšā,” saka SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Tagad tarifu plānus un gāzes pircēju iebildumus analizēs sabiedrisko pakalpojumu regulators, kam jāuzmana, lai monopolists pārāk daudz nenopelnītu uz patērētāju rēķina. Regulatora vadītājs ir noskaņots optimistiski. “Iedzīvotājiem saistībā ar uzglabāšanas pakalpojumu tarifa izmaiņām nevajadzētu uztraukties, nevajadzētu būt nekādām izmaiņām attiecībā uz viņu maksājumiem,” norāda Irklis.

Jāatgādina, ka “Conexus” tika izveidots pagājušogad, nodalot dabasgāzes pārvadus un Inčukalna krātuvi no gāzes tirgotājiem.

TOP komentāri

 • Alekss
  +3 +3 0

  Alekss

  Nez vai šajā valstī kaut kas,bez iedzīvotāju skaita,arī kādreiz kritīsies?
 • Edgars Auns
 • Edvīns Lukaševičs-Lācis
  +3 +3 0

  Edvīns Lukaševičs-Lācis

  tik sekli un paredzami!!! Zemiskā valdība ar savām seklajām shēmiņām...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl