1 komentārs

Populārā Daugavpils mūzikas kluba Artilērijas pagrabi telpu izsolē uzvarējušais uzņēmējs Jans Šumans, tomēr atteicies slēgt nomas līgumu. Viņš TV3 Ziņām norāda, ka to darījis saceltās ažiotāžas dēļ, kas, pēc Šumana domām, pamatīgi traucētu viņa iecerētajam biznesam šajās telpās.

Tikmēr Valsts nekustamie īpašumi vēl nav izlēmuši, ko iesākt – vai rīkot jaunu izsoli, vai telpas piedāvāt nākamajam pretendentam, kurš uzsolījis otru augstāko summu.

Starp citu, interesanti, ka šis solītājs ir labs draugs pašreizējam kluba īpašniekam un nav līdz galam skaidrs, kāds bijis viņa mērķis, piedaloties izsolē.

Alternatīvās mūzikas klubs Artilērijas pagrabi Daugavpilī tiek slavēts par sabiedrības integrāciju, un tas ir teju vienīgais latviešu klubs otrajā lielākajā Latvijas pilsētā.

Foto

Sabiedrības sašutumu izraisīja fakts, ka, tuvojoties nomas termiņa beigām, Valsts nekustamie īpašumi telpas izlika izsolē, nevis sarunu ceļā vienojās ar kluba vadību par līguma pagarināšanu.

Arī Kultūras ministrija un Daugavpils pašvaldība paudušas neizpratni par šādu soli. Pirms pāris nedēļām notikušajā izsolē uzvarēja uzņēmējs Jans Šumans.

Viņš solīja krietni augstāku summu par sākumcenu. Taču nu pārdomājis un nomas līgumu tomēr neslēgs. TV3 Ziņām uzņēmējs norāda, – šādi lēmis sabiedrības spiediena dēļ. Iepriekšējo īrnieku saceltā rezonanse visā valstī būtu traucējusi viņa iecerētajam biznesam šajās telpās.

Savukārt Valsts nekustamie īpašumi vēl lems, kā rīkoties turpmāk. Likums pieļauj vairākus variantus. Piemēram, piedāvāt nākamajam izsoles dalībniekam, kurš solījis otru augstāko cenu.

VNĪ pārstāvis Arnis Blodons precizē: ”Ja dalībnieks atsakās, mēs varam piedāvāt šim (nākamajam) cilvēkam šo izsoli. Ja runa ir par to, ka notiks, tad trešdien ir izsoles komisijas sēde, kurā šo jautājumu izskatīs. Tātad ir divi varianti – var tikt piedāvāts (nākamajam izsoles dalībniekam), otrs – var tikt izsludināta jauna izsole.”

Nākamais pretendents, kas izsolē piedāvājis augstāko summu, ir Rīgas kluba Cafe Leningrad saimnieks Sergejs Bižāns. Viņš solījis vien dažus centus augstāk par sākumcenu – 2,35 eiro par kvadrātmetru. Turklāt izrādās, viņi ar Artilērijas pagrabu vadītāju Andreju Faibuševiču ir labi draugi. Nav gan īsti skaidrs, kāpēc viņš pretendējis uz drauga telpām.

Pats Faibuševičs teic, ka par Bižāna piedalīšanos izsolē uzzinājis vien pēdējā brīdī. Varbūt tas esot bijis mēģinājums palīdzēt un panākt, ka konkurenti telpas neiegūst par sākumcenu: ”Sergejs izdomāja, ka tāda veidā var palīdzēt, pēc tam deleģēt tiesības vai atteikties mums par labu, bet par to, ka viņš piedalās mēs uzzinājām dažas dienas pirms izsoles sākuma”

Pats Bižāns atteicās komentēt, ar kādu nolūku piedalījies izsolē.

Artilērijas pagrabu saimnieks gan vēl cerot ar valsts īpašumu apsaimniekotājiem sēsties pie sarunu galda un pagarināt līgumu par pieņemamu nomas maksu. Situācijā palīdzīgu rokā piedāvājusi banka Citadele, kas esot gatava segt starpību starp to, ko gatavs maksāt esošais pagrabu nomnieks un ko vēlas iekasēt Valsts nekustamie īpašumi.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl