Uzņēmēji vēlas redzēt valdību, kas respektē sabiedrības viedokli

0 Komentāru
Uzņēmēji vēlas redzēt valdību, kas respektē sabiedrības viedokli
FOTO: LETA

Tikmēr valdības sociālie partneri grib redzēt enerģiskāku un mērķtiecīgāku valdību, kas vairāk respektē sabiedrības viedokli. Pie svarīgiem darbiem arodbiedrības un uzņēmēji min sen solītu prognozējamu nodokļu politikas izstrādi un strukturālas reformas. 

Valdības sadarbības partneriem spilgtā atmiņā nākamā gada budžeta veidošanas process. Tie sen nebija redzējuši tik sliktu sadarbību ar sociālajiem partneriem, kāda tā bija ar Laimdotas Straujumas vadīto Ministru kabinetu.

Darba devēji sevišķi sašutuši par lauztiem solījumiem nodokļu jomā un novērojuši, ka premjeres vārdi nesaskan ar darbiem. Radies iespaids, ka valsti patiesībā vada Finanšu ministrija. Tam būtu noteikti jāmainās.

Arī arodbiedrības saskārušās ar daudziem trūkumiem valdības darbā. Ar katru ministru atsevišķi it kā veidojusies laba sadarbība, bet, kopā sanākot, netika pieņemti svarīgi lēmumi, kādēļ, piemēram, kavējas Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu apguve. Tāpēc no jaunās valdības tiek sagaidīta izlēmība.

Ne vien valdības sociālie partneri, bet arī uzņēmēju organizācijas no jaunā Ministru kabineta cer sagaidīt prognozējamību nodokļu politikā.

Uzņēmēji vienlaikus cer, ka jaunais valdības vadītājs turēs Straujumas nesen doto solījumu un tiks izveidots jauns diskusiju formāts par tautsaimniecībai svarīgiem jautājumiem.

Tikmēr arodbiedrības gribētu sagaidīt, lai beidzot tiktu veiktas sen solītās strukturālās reformas un izveidota efektīva valsts pārvalde.

0 Komentāru