Uzņēmēji: Pašvaldības kropļo konkurenci

Komentāri

Uzņēmumus labāk spēj pārvaldīt privātais sektors nekā pašvaldības – par to liecina pētījumu firmas SKDS jaunākās aptaujas dati.

47% aptaujas dalībnieku piekrituši, ka privātais sektors ir labāks vai drīzāk labāks uzņēmumu pārvaldītājs, bet 18% uzskata, ka ar uzņēmējdarbību labāk prot nodarboties pašvaldības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptauju pasūtījusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kuras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš šodien atzina, – pēdējo gadu laikā uzņēmēji visā Latvijā ir satraukušies par tendenci, ka arvien vairāk pašvaldības sāk nodarboties ar uzņēmējdarbību, būtiski kropļojot konkurenci.

Tikmēr Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama uzsvēra, ka ierobežot pašvaldību darbošanos uzņēmējdarbībā ir grūti, jo konkurences uzraugiem ir maz instrumentu, kā to izdarīt. Viņa pauda viedokli, ka valstī nav politiskās gribas šo situāciju mainīt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl