Uzņēmēji par nepilnu laiku strādājošajiem: Nāksies atlaist darbiniekus

2 komentāri

Kritizējot lēmumu pieņemšanu pēdējā brīdī, valsts lielākās uzņēmēju organizācijas tomēr aicina neatlikt lēmumu par obligāto sociālo iemaksu atcelšanu nepilnu laiku strādājošajiem. Pretējā gadījumā vairāki privātie uzņēmumi, kā arī valsts iestādes būs spiesti lemt par atteikšanos algot nelielu darbu veicējus.

Tuvojoties gadumijai, kad jāstājas spēkā noteikumiem, kas paredz minimālās sociālas iemaksas veikt arī par nepilnu laiku strādājošajiem, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kamera veica ekspresaptauju savu biedru rindās. No 160 atbildējušajiem vismaz puse bija spiesta atzīt, ka uz nepilnu slodzi strādājošos vairs nealgos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis ir viens no iemesliem, kādēļ uzņēmējus pārstāvošā organizācija cerēja, ka koalīcijas partijas straujiem soļiem sāks virzīties uz priekšu. Tā vietā tika sadzirdētas ”Vienotības” bažas.

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

Man ir bažas par šīm bažām, no tā viedokļa, ka ja paliks tā kā ir, tad patiešām ļoti daudzi cilvēki nākamgad paliks bez darba.

Minimālās sociālās iemaksu atcelšanu plānots kompensēt, palielinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi. Māra Kučinska versijā no 9% līdz 15%. Uzņēmēju ieskatā ideāli būtu līdz 12%, kā tas pausts jau agrāk. Taču, apzinoties situāciju, tiek pieņemta arī šī likme.

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

15% ir uz tāda sāpju sliekšņa robežas, kur mēs ticam, ka pie 15% pārāk liela daļa neiekritīs ēnu zonā.

Mikrouzņēmuma režīmā Latvijā strādā ap 50 000 cilvēku, galvenokārt Rīgā, kas parāda arī medaļas otru pusi. Proti, to izmanto ne tik daudz individuālo pakalpojumu sniedzēju, cik uzņēmumi, kas šādā veidā legāli samazina nodokļu slogu. Tas, savukārt, nevienādā pozīcijā nostāda tos, kas algas maksā klasikā veidā.

Starp trim Baltijas valstīm nodokļu apjoms, kas veidojas pie vienādas algas rokas jeb neto, ir vislielākie. Tas, pēc uzņēmēju  domām, ir viens no iemesliem, kas liek meklēt iespējas taupīt.

Sociālā nodrošinājuma un veselības problēmu risinājums jāmeklē, mainot nodokļu sadalījumu.

Līga Menģelsone, LDDK izpilddirektore

Tas, ko mēs uzsveram, ka tam jābūt tikai esošo nodokļu ietvarā, tas nevar būt runas par kādu papildu nodokli.

Notiekošais ap mikronodokli un sociālajām iemaksām ir tieši tas, no kā uzņēmēji vienmēr ir mēģinājuši izvairīties – neskaidri piedāvājumi, pēdējā brīža kļūdu labojums.

2020. gads ir tuvākais brīdis, kad būtiskas izmaiņas būtu sagaidāmas nākamreiz.

Atbalstu Darba devējiem un kamerai pauž arī Ārvalstu investoru padome. Piedāvājumi skar tādas jomas kā mazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli, palielināt neapliekamo minimumu, pastiprināt uzmanību pār tiem, kas acīmredzami dzīvi pāri deklarēto ienākumu līmenim.

TOP komentāri

 • djvilnis
  0 0 0

  djvilnis

  Manupràt,uzñèmèji lobè savas intereses,bet nedomà par darbinkeku sociàlo aizsardzìbu. Nemamsàsi sociàlo nodokli,darbinieks ir pakĺauts nabadzìbai sañemot vecuma,invaliditàtes pensijas. Ja esi uzñèmèjs,domà ar galvu par saviem darbiniekiem,kurus esi pieradinàjis. Dod tiesìbas stràdàt un nopelnìt.aizsargà sev lojàlos darbiniekus.
 • iks
  0 0 0

  iks

  uzņēmēji un valsts iestādes darbiniekiem samazināja stundu likmes un samazināja štatu vietas ,uzgrūžot vairāk darba jau esošajiem darbiniekiem .citiem samazināja stundu ,citiem pat pusslodzes ,akut darbs ir vairāk ,bet tagad viņi redz,likvidēs štatus.maksās kompensācijas ,arī labi....Varēs paši vadītāji strādāt ,ne tikai pie kafijas krūzēm turēties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl