Komentāri
Uzņēmēji no Ziemassvētku vecīša vēlas mazākus nodokļus un labākus klientus
FOTO: LETA

Bankas Citadele uzņēmēju aptauja atklāj, ka uzņēmēji visvairāk vēlētos valdību, kas samazinātu nodokļus (71%), un vairāk maksātspējīgu klientu (68%).

Katrs trešais jeb 37% no Ziemassvētku vecīša vēlētos jaunas un labas biznesa idejas; katrs piektais jeb 22% – čaklākus un talantīgākus darbiniekus, un tāpat katrs piektais vēlas, lai Ziemassvētku vecītis atnes mazāku konkurenci nozarē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš atzīst, ka Latvijas uzņēmēju vēlmes ir piepildāmas, vien palielinot aktivitāti eksportā.

“Prognozes liecina, ka 2017. gadā ekonomikas izaugsme varētu sasniegt 3,5%, ko primāri veicinās straujāka ES fondu apguve un līdz ar to arī lielāka aktivitāte būvniecībā. Papildu tam ir uzlabojusies situācija kreditēšanā, tādēļ nākamajos divos gados, visticamāk, redzēsim arī lielāku aktivitāti vietējā tirgū un straujāku patēriņa pieaugumu. Vienlaikus gan kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties, tādēļ noieta paplašināšanai joprojām galvenais instruments ir eksports, kuru prasmīgi pielietojot, ienākumi ieplūdīs arī iekšējā tirgū. Tas savukārt kāpinās Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju,” vērtē bankas Citadele ekonomists.

Jautājot par uzņēmēju izaicinājumiem jaunajā 2017. gadā, 70% uzņēmēju nosauc jaunu klientu piesaistīšanu un jaunu noieta tirgu apgūšanu. Savukārt 53% uzņēmēju jaunā gada galvenais uzdevums ir “izdzīvot” un saglabāt uzņēmumu. Jaunu produktu vai pakalpojumu izstrādāšana un ieviešana ir nākamā gada galvenais izaicinājums 42% uzņēmēju. Šādas prioritātes uzņēmēji ir nosaukuši arī iepriekšējo gadu nogalēs veiktajos bankas Citadele pētījumos.

Pētījumā aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji. Aptauju un datu apkopojumu nodrošina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Pētījumā savu viedokli pauduši ražotāji, tirgotāji, būvnieki un pakalpojumu sniedzēji no visiem Latvijas reģioniem.

Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Citadele nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes, un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus un unikālus produktus. Citadeles vīzija ir kļūt par labāko finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs privātpersonām un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Citadeles akcionāri ir starptautiska un daudznacionāla investoru grupa ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē. 75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”, pārejās akcijas ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) īpašumā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl