3 komentāri

Latvijas tirgotājiem līdz jūlijam jānomaina vecā parauga kases aparāti, un šīs prasības ieviešana izrādījusies skandāliem apvīta. Uzņēmēji sūdzas, ka sistēmu nomaiņa ir ārkārtīgi dārga. Bažās par datu ļaunprātīgu izmantošanu viņi pat vērsušies Drošības policijā. Arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atzīst, – viss nesokas tik labi, kā cerēts.

Pēc ”GanBei” sāgas, kurā atklājās, ka, krāpjoties ar čekiem, valsts apkrāpta par miljoniem eiro, VID nolēma mainīt sistēmu, lai apturētu nelegālo rūpalu. Pēc VID priekšnieces teiktā, pārmaiņām gatavi lielie tirgotāji, savukārt grūtākais pārejas periods būs tieši mazajiem uzņēmējiem.

Valstī reģistrēti 61 236 kases aparāti un sistēmas, jānomaina 15 085 ierīces. Lielu daļu no ierīcēm iespējams pilnveidot, tomēr arī tas ir dārgs process un kopumā izmaksātu 3,8 miljonus eiro.

Lielajiem uzņēmumiem kases sistēmas ir piemērotas, lai nepieļautu iejaukšanos. Iespējams, ir aparāti, kuriem vajag tikai nelielu pielāgošanu. Kā teica apkalpojošās firmas – ap 20 eiro. Jā, ir piedāvājumā kases aparāti par 200 – 250 eiro.

Kā diena pret nakti, VID pretējs skatījums par kases aparātu sistēmu ir tirgotājiem. Latvijas tirgotāju asociācija uzskata, ka tūlīt sāksies pamatīgs haoss, jo neviens nezina, kā rīkoties, turklāt sistēmas ieviešanas summas esot astronomiskas.

Uzņēmēju satraukums atbalsojies arī Saeimā: virkne deputātu no dažādām frakcijām parakstījuši Artusa Kaimiņa pieprasījumu Finanšu ministrei sniegt paskaidrojumus par sistēmu, taču šī iniciatīva noraidīta pieprasījumu komisijā, ko vada Reiznieces partijas biedrs Brigmanis.

 

Nozari uzraugošā Finanšu ministrija TV3 Ziņas aicināja visus jautājumus par jauno sistēmu uzdot VID. Iepriekš Reizniece-Ozola skaidrojusi, ka jaunās sistēmas ieviešana Latvijas uzņēmējiem kopumā neizmaksās vairāk nekā 20 miljonus eiro, bet paši uzņēmēji lēš, ka summa būs 70 miljoni.

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Kādēļ tik bieži aiz ministriju un augsto valsts iestāžu it kā rūpēm par godīgumu un valsts labuma aizsargāšanu patiesībā slēpjas vienkāršās tautas(mazie un vid. uzņēmumi tādi ir) ekspluatācija?Lielo uzņēmumu bosi un īpašnieki bieži nav vietejie cilvēki, bet viņus aizstāv un sargā.
 • Inta
  +1 +1 0

  Inta

  Tas tikai liecina par to ka atkal cietīs mazie uzņēmeji.Tas ir mazie atkal jāiznīcina un viss.Mazie kuri godīgi maksā nodokļus tos vajag izputināt.Lai tādus liek tiem kas šmaucas ar kases darbībam.
 • mirstīgais
  0 0 0

  mirstīgais

  Tieši mazie šmaucas ,visur kur gribu mazos pažēlot ,sakot ka kasīti dēļ manis var nesist ,visur pasaka ,ka to var pagriet atpakaļ!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl