Uzņēmēji aicina valdību samazināt darba spēka nodokļus

Komentāri

Savas idejas nodokļu izmaiņām ir arī Latvijas uzņēmējiem. Divas lielākās biznesa organizācijas – Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Darba devēju konfederācija – šodien iepazīstināja ar savu nodokļu politikas stratēģiju.

Tās aicina samazināt darba spēka nodokļus un piemērot 0 procentu nodokļa likmi reinvestētajai peļņai. Uzņēmēji ir pārliecināti, ka trīs gadu laikā Latvijai ir pa spēkam ekonomiskais izrāviens, kas veicinātu tautiešu atgriešanos dzimtenē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Darba devēju konfederācija un Tirdzniecības un rūpniecības kamera sagatavojusi vairākus priekšlikumus vidēja termiņa nodokļu stratēģijai. Tostarp – aicinājums atcelt turīgu cilvēku asi kritizēto Solidaritātes nodokli, bet biznesa iesācējiem un dzīvesstila uzņēmējiem izstrādāt atsevišķu nodokļu sistēmu. Uzņēmēji arī rosina pilnveidot darbinieku sociālās aizsardzības mehānismu.

Uzņēmēji aicina veidot vienkārši administrējamu nodokļu sistēmu, paredzot nodokļu likmi darbaspēkam 20 procentu apmērā, bet kapitālam – 15 procentus un ieviest 0 procentu likmi reinvestētajai peļņai.

Biznesa cilvēki uzskata, ka, veicot pārdomātas izmaiņas nodokļu politikā, Latvija kļūs pievilcīgāka investoriem, pieaugs nodokļu nomaksas apmērs un kāps algas strādājošajiem.

Sociālo nevienlīdzību varētu mazināt, mazo algu saņēmējiem palielinot neapliekamo minimumu, turpretim lielo algu saņēmējiem to nepiemērot vispār.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl