Uzņēmēja Maligina nāve: likumsargi ir pārliecināti, ka noziegums nav noticis

16 komentāri

Policija izmeklē farmācijas kompānijas “Olainfarm” ilggadējā vadītāja un līdzīpašnieka Valērija Maligina pēkšņo nāvi. Uzņēmējs miris pagājušajā nedēļas nogalē. Iemeslus noteiks tiesu medicīniskā ekspertīze, taču policijā LNT Ziņām atzina, – pagaidām nekas neliecinot, ka notikusi vardarbība. Notikušais ietekmējis arī “Olainfarm” darbu.

Viens no turīgākajiem cilvēkiem Latvijā – miljonārs Valērijs Maligins – mūžībā devās 52 gadu vecumā aizvadītajā nedēļas nogalē – sestdienā savā dzīvesvietā Jūrmalā. Policijai par Maligina nāvi paziņojuši ātrās palīdzības mediķi, kas snieguši pirmo neatliekamo palīdzību, taču uzņēmēju atdzīvināt vairs nebija iespējams. Pirms nāves Maligins nav bijis viens.

Inga Zonberga
VP Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece

Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā ārēji vizuāli miesas bojājumi netika konstatēti, bet visos gadījumos, kad ir nomiris salīdzinoši jauns cilvēks, policija vienmēr uzsāk kriminālprocesus un attiecīgi nosaka nepieciešamās ekspertīzes un izejot no šiem ekspertīžu rezultātiem, policijas darbinieki izsaka secinājumus un pieņem attiecīgus lēmumus par lietas tālāku virzību.

Kaut arī Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, likumsargiem šobrīd pārliecība, ka noziegums nav noticis. Kāpēc pāragri no dzīves šķīries uzņēmuma vadītājs, pēc iespējas ātrāk grib noskaidrot arī “Olainfarm” valdes un padomes locekļi.

Ivars Godmanis
AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs

Mēs gaidām, kad tiesībsargājošās iestādes veiks savu darbu un paļaujamies, ka tas tiks izdarīts godprātīgi.

Maligins ”Olainfarm” priekšgalā bija 20 gadus un viņa vadībā kompānija attīstījās par vienu no vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Ziņas par viņa nāvi pirmdien, 11. decembrī, radīja ievērojamas ”Olainfarm” akciju cenu svārstības tirgū.

Salvis Lapiņš
AS “Olainfarm” valdes loceklis

Maligina kunga personīgais nopelns pie šīs attīstības ir milzīgs, saprotams, ka akcionāriem šī ziņa varētu radīt zināmas bažas, kā lietas notiks turpmāk.

Tāpēc uzņēmuma valde un padome kopīgā paziņojumā šodien apliecināja visiem ”Olainfarm” akcionāriem, biznesa partneriem, darbiniekiem un patērētājiem, ka uzņēmums darbu turpinās.

Ivars Godmanis
AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs

Mūsu pienākums arī pret Valēriju Maliginu un arī galu galā tas ir uzņēmumam pēc definīcijas – ir jāizpilda savs darbs, lai mēs turpinātu attīstīties. Un tas noteikti arī notiks. Šeit mazāko šaubu nav.

Salvis Lapiņš
AS “Olainfarm” valdes loceklis

Valdes vārdā varu pateikt, ka valde ir rīcības spējīga, visi valdes locekļi ir uz vietas, emocionāli visiem ir ļoti smagi, bet mēs turpinām vadīt uzņēmumu.

Vēl pavisam nesen Salvis Lapiņš bija paziņojis, ka janvāra vidū, pēc abpusējas vienošanās ar Olainfarm, atstāj valdes locekļa amatu. Tagad Lapiņš iesniegumu atsaucis, jo viņa pienākums esot palīdzēt uzņēmumam pārvarēt šo skaudro laiku pēc Maligina zaudējuma.