Uzņem vēsturiskās Cēsu kauju ainas -“Dvēseļu puteņa” filmēšana tuvojas noslēgumam

0 Komentāru
Uzņem vēsturiskās Cēsu kauju ainas -“Dvēseļu puteņa” filmēšana tuvojas noslēgumam
Foto: Jānis Zvērs

Šajās dienās Cēsu apkaimē uzņem filmas “Dvēseļu putenis” vēsturiskās Cēsu kauju ainas.

Pie dzelzceļa tilta pāri Raunai 1919. gadā jūnijā latviešu kājnieku pulks ar igauņu karavīru papildspēku apturēja vācu uzbrukumu. Latvijas Neatkarības karā tas bija nozīmīgs pagrieziena punkts ar tālejošām sekām.

“Izšķirošais mirklis, kas ļāva Latvijai izcīnīt neatkarību, notika tieši Cēsīs. Tā bija pirmā reize, kad cīnījāmies paši par savu zemi, neticēdami citu solījumiem. Tieši Cēsu zēnu, kuri bija 14 līdz 18 gadus jauni, ticība un ieguldījums radīja nepieciešamo grūdienu mūsu pašapziņai, kas ļāva divu nedēļu laikā atbrīvot Rīgu un rudenī to aizstāvēt pret Bermontu,” pauda filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Kā ziņots, filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde iecerēta 2019. gada 11. novembrī. Tās galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijas profesionāļi, tostarp, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, jaunais aktieris Jēkabs Reinis, Ieva Florence un citi.

Projekta komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Lolita Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija “Kultfilma” u.c.

Līdz šim jau uzņemti tādi nozīmīgi filmas kadri kā strēlnieku iesaukšana un treniņnometnes, bēgļu gaitas, “Slokas kauja” un “Ziemassvētku kaujas”.

0 Komentāru