“Uz visiem elementāriem jautājumiem nevaru atbildēt!” Deglava tilta remontētājus izbrīna ministra interese par drošību

10 komentāri

Domstarpības par Deglava tiltu Rīgā risinās arvien augstākā tonalitātē. Tilta pakājē otrdien savus pasākumus organizēja gan tās iestādes, kuras uzskata, ka tilts ir bīstams un būtu pagaidām slēdzams, gan tie Rīgas pašvaldības amatvīri, kuri uzskata, ka runas par bīstamību ir politisks pārspīlējums.

Ar visskaļākajiem paziņojumiem klajā nāca iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), kurš faktiski uzstādīja ultimātu: viņš likšot Valsts policijai (VP) tiltu ceturtdien slēgt, ja pašvaldība to līdz tam laikam neizdarīs pati.

Rīgas pašvaldības pārstāvji otrdienas rītā bija aicinājuši medijus piedalīties tilta apskatē, taču negaidīti ieradās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Viņš vēl pirms oficiālās apskates sāka uzdot jautājumus gan būvniekiem, gan pašvaldības pārstāvjiem, radikāli mainot iecerēto pasākuma gaitu.

“Es teiktu, ka Rīgas domes Satiksmes departaments un Būvvalde ir bezatbildīgi, spēlējas ar cilvēku dzīvībām!” sacīja Ģirģens.

Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S) uzskata, ka Ģirģens sarīkoja politisko šovu, lai celtu KPV LV reitingus. “Tuvojas Eiroparlamenta vēlēšanas, ministra tiešais radinieks kandidē vēlēšanās, līdz ar to – ko redzam, to redzam. Iekšlietu ministrija nodarbojas ar būvniecības jautājumiem, Ekonomikas ministrija ķer zagļus.”

Tikmēr Satiksmes departamenta pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins norāda, ka “sliktākais, kas var būt, ir šos darbus apturēt. Diemžēl tas ir izdarīts. Atradīsim risinājumus mezgliem, pārbūvēsim”.

Savukārt “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs uzskata, ka tilts ir drošs un satiksmes apturēšana radīs milzu sastrēgumus un zaudējumus. “Pašvaldībai jāapstrīd tas, jāprasa pagaidu regulējums. “Rīgas satiksmei” tas radīs 70 000 eiro zaudējumus. Septiņi reisi nāks papildus klāt, tas ir, 10 000 eiro uz katru transportlīdzekli. Nu, 70 000 eiro dienā zaudējumi, būsim spiesti prasīt pilsētai, pilsēta prasīs no valsts!” komentē Ernests Saulītis.

Tikmēr otrā tilta pusē ieradās ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) kopā ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvjiem. Arī šie amatvīri uzskata, ka satiksme uz tilta jāapstādina.

“Ir atzinumi, ka kolonnas nav pētītas. Nav pētīts arī pats betons. Negribam riskēt, kamēr izpēte nav veikta.  Ir parādījies 10. maijs, kad varētu notikt izpēte, līdz tam redzam, ka transports kursē, neesam pārliecināti, ka tas ir droši,” uzsver Nemiro.

Atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) sociālajos tīklos notiekošo sauc par KPV LV izraisītu politisko karu. Tikmēr Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis uzdevis Rīgas reģiona pārvaldei kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu izstrādāt satiksmes organizācijas plānu pēc Deglava tilta slēgšanas.

TOP komentāri

 • :-)
  +22 +21 -1

  :-)

  Saskaņas centram visu laiku politiskie pasūtījumi rēgojas. Uz elementāriem jautājumiem atbildēt nespēj, bet redziet viss esot kārtībā.
 • Bijušais zemessargs
  +17 +15 -2

  Bijušais zemessargs

  Ušakova banda jau desmit gadus izlaupa Rīgu. Tiem Bandītiem desmit gados pat prātā nav ienākusi pat doma celt Ziemeļu tiltu pār Daugavu, jo arī tur sastrēgumi katru dienu, kur nu par Deglava tilta savlaicīgu remontu.
 • Andis Banditos
  +14 +14 0

  Andis Banditos

  Kad par miljoniem jāiepērk nano ūdeņi un citādi jānotralina valsts nauda, tad tas ir normāli, bet kad reāli dēļ drošības kāds liek slēgt tiltu, tad tas esot politisks karš. Lunahod Ušak, esi izzadzis un izvarojis valsts galvaspilsētu, tāpēc tavs viedoklis ir lieks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl