Uz Stradiņa slimnīcu pašu spēkiem braucošiem pacientiem neatliekamā palīdzība būs jāmeklē citā korpusā

Pievienot komentāru
Uz Stradiņa slimnīcu pašu spēkiem braucošiem pacientiem neatliekamā palīdzība būs jāmeklē citā korpusā
PAULA ČURKSTE, LETA

No pirmdienas, 17. jūnija, mainīta atrašanās vieta diviem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) medicīnas centriem.

Līdz šim Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrā 32. korpusā tika uzņemti pacienti, kas nogādāti centrā ar operatīvajiem transporta līdzekļiem, un pacienti, kuri bija devušies uz centru pašu spēkiem, ziņo aģentūra LETA. No 17. jūnija stājas spēkā izmaiņas, kas paredz, ka pacientiem, kuri uz Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības centru būs devušies paša spēkiem, būs jādodas uz 15. korpusa 1. stāvu, kur turpmāk tiks sniegta diennakts neatliekamā palīdzība.

Vienlaikus slimnīcas 32. korpusā turpinās uzņemt pacientu plūsmu, kas tiek atgādāta ar operatīvajiem transporta līdzekļiem.

Tāpat izmaiņas skar slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centra darbību. Līdz šim tas savu darbību ir veicis Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas centra telpās Dzirciema ielā, tomēr no šodienas centra nosaukums tiek mainīts uz “Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centru”. Turpmāk tas savu darbību veiks Pilsoņu ielā 13, 24. korpusā, kā arī rūpēsies par neatliekamās palīdzības nodrošināšanu mutes, sejas un žokļu traumu gadījumā 15.korpusa 1.stāvā.

Kā uzsvēra slimnīcā, izmaiņas veiktas, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojuma kvalitāti un spētu sniegt vēl kvalitatīvāku ārstēšanu Latvijas iedzīvotājiem.

Kā aģentūrai LETA norāda slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga, izmaiņas Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centra darbībā saistītas ar to, ka bija nepieciešams šī centra darbību nodrošināt tuvāk slimnīcai. Stomatoloģija parasti nenodarbojas ar tik sarežģītiem gadījumiem kā Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā, piebilda slimnīcas vadītāja.

Pēc viņas paustā, šis lēmums par izmaiņām centra darbībā tika pieņemts pirms gada, un līdz šim tika veikti renovācijas darbi, lai Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centru varētu izvietot Pilsoņu ielā.

Kreicberga sacīja, ka līdz šim Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centra darbībai tika īrētas telpas, tomēr turpmāk šādas izmaksas vairs nebūs.