Uz sēkļa uzskrējušā tankkuģa kapteinis bijis 2,34 promiļu reibumā

Komentāri
Uz sēkļa uzskrējušā tankkuģa kapteinis bijis 2,34 promiļu reibumā
FOTO: LETA

Naktī uz sestdienu Daugavgrīvā uz sēkļa uzskrēja tankkuģis pilns ar degvielu. Izrādījies, ka tankkuģa Flagman 1 kapteiņa izelpā pēc avārijas konstatētas 2,34 promiles alkohola, informē policija.

Glābšanas operācijā tika iesaistīti visi ostas dienesti, naftas noplūde nav notikusi, arī cilvēki nav cietuši. Avārijas iemesli vēl tiek skaidroti, taču policija atzīst, ka kapteinis bijis alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

33 gadus vecais tankkuģis Flagman 1 ar pilnām tilpnēm degvielas bija ceļā no Rīgas ostas uz Ventspils ostu. Nakts melnumā, neilgi pēc pusnakts, tas Daugavgrīvā, netālu no izejas jūrā, uzskrēja uz sēkļa. Ņemot vērā naftas noplūdes riskus, tika izsludināta paaugstināta gatavība Jūras incidentu novēršanas grupai.

Kuģim līdz izbraukšanai jūrā bija atlicis vien daži desmiti metru, lūk var redzēt dienvidu molu un tur ir vieta, kur kuģis ar degvielas kravu uzskrēja uz sēkļa. Kuģis bija uzkrauts pilns, tā tilpnēs atradās 15 000 tonnu degvielas. Kuģa priekšgals esot bijis vien dažus metrus no krasta un kuģis bijis pamatīgi sasvēries. Krasta apsardzes dienestā atzīst, ka tikai pa mata tiesu izdevies izvairīties no katastrofas – ja kuģa korpuss būtu pārsists un degviela izplūstu, sekas būtu graujošas.

Lasi vēl