Komentāri
Uz “Positivus” festivāla “Dabas skatuves” paredzēti muzikāli, teatrāli un literāri priekšnesumi
Foto: LETA

Uz “Positivus” festivāla “Dabas skatuves” uzstāsies grupa “Sūdi”, apvienība “100 baltas dvēseles” un citi pašmāju mūziķi, kā arī notiks interaktīvi improvizācijas un komēdiju šovi, deju priekšnesumi, teātra izrāde un literātu lasījumi, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāju pārstāve Linda Igolniece.

Grupa “Sūdi”, kas 2012.gada “Positivus” festivālā iemantoja plašu cienītāju pulku, atgriežas pie festivāla faniem arī šogad. Kā grupa pati izsakās – viņi ir Latvijas latviešu grupa ar uzsvaru uz “Latvijas”. Grupa atskaņo smeldzīgu postroku ar sevišķu pietāti pret Latvijas zemi.

Tāpat uz “Dabas skatuves” uzstāsies “100 baltas dvēseles” – grupas kodolam paliekot nemainīgam, muzikālajā apvienībā arvien piesaistīti dažādi mākslinieki, kuri katram koncertam piešķīruši citādu skanējumu un vizuālo atmosfēru. Grupas uzstāšanos papildinās arī īpašs vizuālais noformējums un projekcijas. Apmeklētājiem kāpu zonā būs iespēja justies apgarotiem, veldzējoties skaistās mūzikas harmonijā.

Muzikāli pārsteigs arī apvienība “Rubenis, Eihmanis un Helmss”, kurā īpaši šī gada “Positivus” festivālam apvienojušies ģitārists Edgars Rubenis, bundzinieks Edgars Eihmanis un kādreizējās grupas “Aparāts” līderis dānis Pēteris Helmss. Būtiska loma apvienības priekšnesumā būs improvizācijai, eksperimentiem ar skaņu un laiku.

“Svema”, kurā spēlē arī Latvijas “shoegaze” žanra pamatlicēji, mūziķi Ints Barkāns un Sergejs Jaramišjans, ar savu hipnotizējoši atvērto, melodisko skanējumu stāsta atklāti par dzīvi un “Gaismas jūtīgajiem materiāliem”, kas ir viņu šā gada maijā izdotais albums. Ar dziesmu tekstiem krievu valodā grupa veido vienotu hipnotiski plūstošu un sapņainu skanējumu ar neatvairāmu eksistenciālu skumju piesitienu.

Tāpat “Dabas skatuves” muzikālo sadaļu krāšņāku padarīs grupas “Saule”, “ENIYE”, “Momend”, “Kasetes”, Laima Dimanta, “Waterflower”, “Colin Johnco” un dziesminiece Alise Joste, kā arī unikāli VJ seti, ko sniegs “Y Silent” un Indriķis Ģelzis. Īpašu performanci sestdienas naktī piedāvās VJ apvienība “VJ’s Take The Lead”, kuras sastāvā redzēsim “Kodek”, “ansis”, VJ Ina Vare, VJ Linda Konone, kā arī VJ Katrīna Neiburga.

Par smaidiem un labām emocijām šogad rūpēsies improvizācijas teātris “N20”, “Comedy Latvia”, “Art-i-Šok”, “Nerten” un Rīgas Improvizācijas teātris. Rīta izkustēšanos jau otro gadu nodrošinās “I-Dejas māja”, dejas baudījumam palīdzēs ļauties Katrīnas Albužes laikmetīgās dejas izrāde “Kurp Es”, savukārt “Dirty Deal teatro” radošā komanda piedāvās vienu no savām 2014.gada spilgtākajām izrādēm – “Dienas Varonis”, ko veidojis režisors Ģirts Šolis.

Jau ziņots, ka “Positivus” festivāls Salacgrīvā šogad notiks trīs dienas – 18.jūlijā, 19.jūlijā un 20.jūlijā. Festivālā uzstāsies arī “Kraftwerk”, “Bastille”, Ellija Goldinga, “The Kooks”, “The 1975”, “Daughter”, Laura Mvula, “Junip”, “Temples”, “Of Montral”, “MØ”, “You me at six”, “Kid Karate”, “Birth of joy”, ”King Charles”, “Pompeya”, “FM Belfast”, “Elbow”, Anna Kelvi, “Future Islands”, “AlunaGeorge”, Čets Feikers, “NONONO”, kā arī “And so I watch you from afar”, “The Horrors”, “A-Trak” un “Just Blaze”.

Festivāla trīs dienu biļete bez telts vietas patlaban maksā 57 eiro, ar telts vietu – 63 eiro. Biļetes nopērkamas “www.positivusfestival.com”, “Biļešu servisa” kasēs un “Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl