Uz mediķu rīkoto viktorīnu par nākamā gada valsts budžetu atnāk tikai viens deputāts

5 komentāri
Uz mediķu rīkoto viktorīnu par nākamā gada valsts budžetu atnāk tikai viens deputāts
JĀNIS ZARIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMA) sadarbībā ar “Prāta spēlēm” šodien rīkos viktorīnu “Valsts budžets 2020”, kurā aicināti piedalīties arī Saeimas deputāti, Ministru prezidents un ministri.

No Saeimas nama uz pasākumu ieradās tikai pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko. Pārējie dalībnieki bija paši mediķi, kuri nepiedalījās pie jautājumu gatavošanas. Pirmo trīs vietu ieguvējiem pasākuma organizatori bija sarūpējuši šokolādi un bezalkoholisko dzirkstošo vīnu.

LĀB, LJĀA un LMA uzskata, ka process, kādā tika izstrādāts un apstiprināts valsts budžets, ir nepieņemams un neatbilst labai valsts pārvaldes praksei.

Nākamā gada budžets, pēc mediķu pārstāvju domām, neatspoguļo Latvijas valsts prioritātes un sabiedrības intereses un nav vērsts uz ilgtspējīgu attīstību. Tāpēc viņi mudina nekavējoties pārskatīt budžetu un uzsākt plašāku diskusiju par budžeta veidošanas principu izstrādi un ieviešanu.

Viktorīnas jautājumus sadarbībā ar tiesību, politikas un ekonomikas ekspertiem izstrādājuši “Prāta spēļu” organizatori, kas arī nodrošinās pasākuma moderēšanu un rezultātu apkopošanu.

“Tiekoties ar valdības pārstāvjiem un Saeimas deputātiem, neskaitāmas reizes esmu pārliecinājusies, ka politiķu zināšanas par valsts budžeta veidošanu un saturu ir ļoti vājas,” akcentēja Aizsilniece.

5 komentāri