Uz Levita inaugurācijas pasākumu ieradušies sabiedrībā redzamākie dažādu nozaru pārstāvji

9 komentāri
Uz Levita inaugurācijas pasākumu ieradušies sabiedrībā redzamākie dažādu nozaru pārstāvji
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pirmdienas vakarā uz Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijai veltītu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ieradušies vairāki simti sabiedrībā zināmu dažādu nozaru pārstāvju.

Tikties ar Levitu ieradās visi atjaunotās Latvijas bijušie Valsts prezidenti, kā arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Klātesošo vidū bija esošie un bijuši Saeimas un pašvaldību deputāti, vietvaru vadītāji, Eiropas Parlamenta deputāti, ministri, novēroja aģentūra LETA.

Uz pasākumu ieradušies arī dažādu reliģisko konfesiju vadītāji, kultūras darbinieki, sporta organizāciju vadība, uzņēmēji un to organizācijas, mediķi, studentu korporāciju pārstāvji un citi. Tāpat Levita sveikšanu apmeklēja arī vairāku valstu vēstnieki.

Savā uzrunā Levits pievērsās latviešu kultūrtelpai gadsimtu gaitā, īpaši izceļot latviešu valodā rakstīto vārdu. Viņš uzsvēra, ka LNB ir nozīmīga vieta Latvijai un latviešiem, jo “te satiekas pagātne, tagadne un nākotne”. Levits skaidroja, ka šā pasākuma mērķis ir dot iespēju klātesošajiem savstarpēji iepazīties un komunicēt.

Video: Valsts prezidenta uzruna inaugurācijas pasākumā

Levits LNB Tautas grāmatu plauktam dāvināja 1938. gadā izdoto Jāņa Seska grāmatu “Latvijas valsts izcelšanās”, paužot cerību, ka grāmata būs interesanta lasītājiem.

Valsts prezidenta amatā Levits stājās 8. jūlijā, nododot svinīgo solījumu Saeimas sēdē.

Lasi vēl: Levits ar savu runu uzstādīja augstu latiņu citiem politiskajiem līderiem, uzskata politologs.