Uz Latviju pārvietoti vēl 15 bēgļi no Sīrijas, tostarp deviņi bērni

2 komentāri
Uz Latviju pārvietoti vēl 15 bēgļi no Sīrijas, tostarp deviņi bērni
FOTO: F64

Otrdien, 25. oktobrī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas piecpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tostarp deviņi nepilngadīgi bērni.

Uz Latviju otrdien pārvietotas trīs ģimenes no Sīrijas, patlaban tās atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Divas no pārvietotajām personām ir strādājušas grāmatveža amatā, vienai no tām ir augstākā izglītība ekonomikā. Vēl starp pārvietotajām personām ir uzņēmējs, kas studējis jurisprudenci. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodu zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 124 personas. No tām statuss ir piešķirts 53 personām – bēgļa statusu ir ieguvušas sešas personas un alternatīvo statusu 47 personas. Bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu.

TOP komentāri

 • Ha
  +1 +1 0

  Ha

  Nu grāmatveži un juristi vācijā ior ļoti pieprasīti.Kāpēc tie bēgļu vedēji ved viņus uz latviju,kāpēc neved pa taisno uz vāciju?
 • lupatas nost!
  +1 +1 0

  lupatas nost!

  Ja musulmaņus pie mums ir jāpārvieto, tad tikai jaunas sievietes, ar 1-2 maziem bērniem. Nekādus tēviņus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl