Uz Latviju nogādāts aptuveni viens miljons sejas masku un respiratoru

27 komentāri
Uz Latviju nogādāts aptuveni viens miljons sejas masku un respiratoru
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Naktī uz svētdienu Latvijā no Ķīnas piegādāta pirmā krava ar 900 000 sejas maskām un 80 000 respiratoriem, kas pēc saņemšanas tiks novirzītas ārstniecības iestādēm, informē Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Lai Latvijā nogādātu šo sūtījumu, “airBaltic” šodien veiks īpašu kravas lidojumu uz un no Urumči starptautiskās lidostas Ķīnā, no Džendžou un Jivu reģioniem.

“airBaltic” ar “Airbus” “A220-300” lidmašīnu vienā virzienā starp starptautisko lidostu Rīga un Urumči starptautisko lidostu veica 4 815 kilometrus garu lidojumu bez apstājas.

Sejas maskas un respiratori tika atgādāti  619 kastēs, kravas apjomam veidojot 5,1 tonnu jeb 47 kubikmetrus. Lidojumu veica trīs piloti un divi tehniķi.

Nākamās nedēļas laikā plānotas vairākas papildu piegādes ar vairāk nekā četriem miljoniem masku un respiratoru.

NVD norāda, ka pasaulē pastāvošo problēmu dēļ individuālās aizsardzības līdzekļu iegādes process nav vienkāršs, taču iestāde velta visus iespējamos resursus, lai pēc iespējas ātrāk sagādātu nepieciešamo līdzekļu daudzumu.

Lai nodrošinātu savlaicīgas piegādes, NVD cieši sadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, “airBaltic”, Latvijas vēstniecību Ķīnā, kā arī daudzām citām pusēm.