Uz Latgales ceļiem zirgu pajūgi joprojām nav retums

Komentāri

Ja agrāk zirgus varēja redzēt ganāmies gandrīz katrā lauku sētā, tad šobrīd tie ir kļuvuši par retumu. Visbiežāk zirgu pajūgi šobrīd redzami Latgalē.

Lai gan 1990. gados zirgu pajūgs bija ierasts ceļu satiksmes dalībnieks, šobrīd tas ir liels retums. Inta Duncāne un Sandra Soikāne Ciblas novadā ir vienas no retajām, kuras joprojām tur zirgus. Lai gan savus Krievijas rikšotājus viņas trenē sacensībām, tomēr norāda, – laukos zirdziņš joprojām ir neaizstājams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zirgu trenere Inta Duncāne

Agrāk visu darīja ar zirdziņiem, nebija tehnikas. Tagad jau daudziem ir tehnika, var sarunāt, samaksāt naudiņu, un lauku darbi tiks izdarīti. Kaut kas jau ir jādara. Citi uz veikalu brauc, citi pa dārzu. Arī, ja zeme ir mitra, viņš to tik stipri nemīda.

Lai pienācīgi sagatavotos sacensībām, zirgi tiek trenēti, rikšojot pa koplietošanas ceļu, tāpēc nepieciešams ievērot ceļu satiksmes noteikumus un jābūt pamanāmiem arī diennakts tumšajā laikā.

Lai gan lielākoties pārējie satiksmes dalībnieki ir toleranti pret braucošo zirgu pajūgu, dažkārt no sadursmes pasargājis vien zirga instinkts. Pēc Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sniegtajiem datiem zirgu pajūgi ceļu satiksmes negadījumos cieš retāk kā reizi pusgadā.

Pēdējais ceļu satiksmes negadījums, kurā cieta zirga pajūgs, notika 4. maijā Riebiņu novadā uz šosejas Rēzekne-Daugavpils. Autovadītājs uzbrauca virsū zirga pajūgam.

Lasi vēl