Uz Latgales ceļiem zirgu pajūgi joprojām nav retums

Komentāri

Ja agrāk zirgus varēja redzēt ganāmies gandrīz katrā lauku sētā, tad šobrīd tie ir kļuvuši par retumu. Visbiežāk zirgu pajūgi šobrīd redzami Latgalē.

Lai gan 1990. gados zirgu pajūgs bija ierasts ceļu satiksmes dalībnieks, šobrīd tas ir liels retums. Inta Duncāne un Sandra Soikāne Ciblas novadā ir vienas no retajām, kuras joprojām tur zirgus. Lai gan savus Krievijas rikšotājus viņas trenē sacensībām, tomēr norāda, – laukos zirdziņš joprojām ir neaizstājams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zirgu trenere Inta Duncāne

Agrāk visu darīja ar zirdziņiem, nebija tehnikas. Tagad jau daudziem ir tehnika, var sarunāt, samaksāt naudiņu, un lauku darbi tiks izdarīti. Kaut kas jau ir jādara. Citi uz veikalu brauc, citi pa dārzu. Arī, ja zeme ir mitra, viņš to tik stipri nemīda.

Lai pienācīgi sagatavotos sacensībām, zirgi tiek trenēti, rikšojot pa koplietošanas ceļu, tāpēc nepieciešams ievērot ceļu satiksmes noteikumus un jābūt pamanāmiem arī diennakts tumšajā laikā.

Lai gan lielākoties pārējie satiksmes dalībnieki ir toleranti pret braucošo zirgu pajūgu, dažkārt no sadursmes pasargājis vien zirga instinkts. Pēc Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sniegtajiem datiem zirgu pajūgi ceļu satiksmes negadījumos cieš retāk kā reizi pusgadā.

Pēdējais ceļu satiksmes negadījums, kurā cieta zirga pajūgs, notika 4. maijā Riebiņu novadā uz šosejas Rēzekne-Daugavpils. Autovadītājs uzbrauca virsū zirga pajūgam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl