Uz 13 nozāģētiem kokiem iestāda vienu! Strādnieki uzbrūk pilsētniekam, kas filmē koku izzāģēšanu

11 komentāri

Rīgā turpinās koku izciršana, un pilsēta zaļāka nekļūs: pēdējo gadu statistika liecina, ka vidēji uz 13 nozāģētiem kokiem atpakaļ iestāda tikai vienu. Aug arī iedzīvotāju neapmierinātība. Nesenā koku zāģēšana Brīvības gatvē beigusies teju vai ar kautiņu, proti, zāģētāji uzbruka pilsētvides aktīvistam, kurš viņus filmēja.

Video uzņēmis “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists. Padzirdot, ka svētdien Brīvības gatvē atkal notiek koku zāģēšana, viņš devās turp, lai notiekošo filmētu. Par to neapmierināti bija strādnieki.

Pēdējo 5 gadu laikā nocirsti 2626 koki, Vides departaments iestādījis 198 kokus. Tas nav jautājums par naudas trūkumu, koku stādi nav dārgi. Salīdzinot ar Viļņu, viņi iestādījuši 2600 kokus, šovasar – ap 1000. Tā ir pilsētas politika!

Viens no Vides departamenta argumentiem par labu izciršanai: koki esot apskādēti ielu remontu laikā. Mainot apmales, kokiem esot bojātas saknes, tādēļ Rīgas apsaimniekotāju ieskatā koki bija jānocērt. Koki esot cietuši gan no remontdarbiem, gan no sāls, kas ziemā tiek kaisīts uz ielām.

Vides departaments jau iepriekš TV3 Ziņām skaidroja, ka jaunus kokus var iestādīt tikai tad, ja kāds privātīpašnieks nocērt savā īpašumā esošu koku un samaksā par to kompensāciju pilsētai, cits finansējums koku stādīšanai no pašvaldības puses nav pieejams. Turklāt lielākā problēma ir apakšzemes komunikācijas, kuru dēļ daudzviet kokus stādīt nav iespējams.

11 komentāri