Ušakovu varētu atstādināt pēc trim nedēļām, pieļauj Pūce

8 komentāri
Ušakovu varētu atstādināt pēc trim nedēļām, pieļauj Pūce
IEVA MAKARE, LETA

Ja atklāsies, ka galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (S) ir būtiski pārkāpis likumu un tas radījis smagas sekas, tad viņš bez kavēšanās tiks atstādināts no amata, tā intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) sāktais Rīgas domes priekšsēdētāja darbības likumības izvērtējums varētu noslēgties pēc trīs nedēļām.

Ministrs akcentēja, ka, pārbaudot Ušakova darbības likumību, ļoti stingri ievēro procedūru, jo vēsture rāda, ka, precīzi neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, tiesa var atcelt pārbaudes rezultātā pieņemtos lēmumus.

Pūce uzsvēra, ka VARAM sāktā pārbaude pilnīgi noteikti nav politiska, jo visu to organizē un praktiski veic ministrijas ierēdņi, kas esot politiski neitrālas personas.

“Nekādā gadījumā šis process nav bijis politisks, un es arī neplānoju to kā politisku lēmumu. Bet es esmu pilnīgi pārliecināts, ka es rīkošos likuma robežās, un, ja likums būs pārkāpts, tad attiecīgās amatpersonas tiks sodītas,” solīja Pūce.

Saruna ar Juri Pūci

8 komentāri