Komentāri
Ušakovu nevarot sodīt par latviešu valodas nelietošanu 9. maija uzrunā
FOTO: LETA

Par Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova (SC) 9. maija jeb tā dēvētās “uzvaras dienas” uzrunu krievu valodā sodīt var tikai pasākuma organizatorus, paskaidroja Valsts valodas centrā (VVC).

VVC speciālisti norādīja, ka amatpersonām nav pienākuma publiski runāt latviešu valodā, līdz ar to tās ir tiesīgas runāt citās valodās. Savukārt pasākuma rīkotājiem, kuri klātesošajiem nav nodrošinājuši tulkojumu valsts valodā, gan var nākties maksāt sodu atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagaidām VVC vēl nav pieņēmis konkrētu lēmumu attiecībā uz Ušakova uzrunu.

Vienlaikus centra speciālisti apstiprināja, ka VVC papildus sācis pārbaudi par Liepājas pilsētas mēra vietnieka Jurija Hodoroviča šai dienā teikto uzrunu.

Kā ziņots, VVC sāka pārbaudi, skaidrojot, vai Rīgas domes priekšsēdētājam Ušakovam bija tiesības 9. maijā Uzvaras parkā sanākušos svinētājus uzrunāt tikai krievu valodā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl