1 komentārs
Ušakovs uzskata, ka ir pāragri komentēt pašvaldības atbildību Zolitūdes traģēdijā
FOTO: LETA

Lai gan kopš Zolitūdē notikušās traģēdijas pagājis vairāk nekā gads un policijas sāktajā kriminālprocesā vairākām personām, tostarp arī Rīgas būvvaldes darbiniekiem, piemērots aizdomās turētā statuss, galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (SC) joprojām izvairās komentēt pašvaldības atbildību saistībā ar notikušo nelaimi.

“Mēs uzticamies un paļaujamies uz policiju,” sacīja Ušakovs, norādot, ka vainīgie tiks noskaidroti policijas izmeklēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāts, vai aizdomās turētā statusa piemērošana Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem nemaina viņa iepriekš pausto viedokli par to, ka Rīgas pašvaldība nav līdzatbildīga traģēdijā, Ušakovs sacīja, ka to pašlaik ir pāragri komentēt, jo izmeklēšana vēl nav noslēgusies.

Kā ziņots, līdzīgi šo situāciju komentēja arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), norādot, ka pašlaik norit izmeklēšana, kas noteiks katra aizdomās turētā vainīgumu Zolitūdes traģēdijā.

VP izmeklē divas lietas, kas tika sāktas pēc Zolitūdes traģēdijas. Viena lieta tika sākta par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, un tajā lietā kā aizdomās turētās figurē astoņas personas.

Kā pēdējās aizdomās turētās personas atzīti trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieki, kuriem tiek pārmesta amatpersonu pienākumu nepildīšana, ja ar to izraisītas smagas sekas.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka viena aizdomās turētā ir bijusī Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija. Kā vēsta Latvijas Radio, tāpat kā Treija, Rīgas būvvaldē vairs nestrādā arī cits aizdomās turētais – bijušais Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis, savukārt no aizdomās turētajiem vienīgā, kura vēl aizvien strādā būvvaldē, ir būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova.

Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde pērn aprīlī nav konstatējusi kļūdas sešu būvvaldes darbinieku darbā, kas bija parakstījuši Zolitūdē sabrukušā veikala Maxima būvniecības dokumentus. Starp šiem darbiniekiem bija arī pašlaik aizdomās turētās personas.

Uzņemoties politisku atbildību par notikušo, pēc traģēdijas demisionēja toreizējais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

TOP komentāri

  • Jefiņš
    0 0 0

    Jefiņš

    Nu, jā, tagad ja kapteinis pamet grimstošu kuģi, to sauc par "Uzņemoties politisku atbildību par notikušo, pēc traģēdijas demisionēja toreizējais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V)."
    Dombrovskim vajadzēja pompu, lai tiktu Eiropā, bet izmeklēšanu pameta novārtā. Uz šodienu viens no galvenajiem iemesliem izmeklēšanā pat neeksistē. Kurā sabrukšanas fotogrāfijā var redzēt 25 cm dubultarmētu dzelsbetona (b35) joslu. Bildēs redzējām tikai betona klucīšus, kuri nekad nevar veidoties, ja ir monolīta dubultarmēta josla!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl