Ušakovs par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām: Vai nu saņemsim atbalstu, vai arī dabūsim pa purnu

4 komentāri
Ušakovs par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām: Vai nu saņemsim atbalstu, vai arī dabūsim pa purnu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Šobrīd “ir ieslēgts skaitītājs” līdz 20. augustam, noris politiskās sarunas, bet, ja neizdosies, “ejam visi mājās un gatavojamies ārkārtas vēlēšanām”, tā intervijā “900 sekundēm” par situāciju Rīgas domē atzina bijušais galvaspilsētas mērs, no “Saskaņas” saraksta Eiropas Parlamentā ievēlētais Nils Ušakovs.

Pēc Ušakova vārdiem, laiks parādīšot, vai viņa bijušo kolēģu – “Neatkarīgo deputātu frakcijas” – rīcība ir bijusi “prostitūcija, korupcija vai kļūda”.

Taujāts, vai “Saskaņa” saskata iespējas sadarboties ar līdzšinējo opozīciju, Ušakovs konkrēti neatbildēja, vien aicināja visus Rīgas domniekus “atvilkt elpu” un saprast, ka pašvaldībai ir arī veicami pienākumi, attiecīgi viņš cerot, ka darbi tomēr ies uz priekšu, lai arī pie varas esošajiem nav vairākuma.

Ušakovs apgalvoja, ka “Saskaņa” vajadzības gadījumā būšot gatava arī ārkārtas vēlēšanām, turklāt viņa pārstāvētā partija esot vienīgā, kas tiešām no šādas iespējas nebaidoties – citas partijas lielā mērā tikai koķetējot par šo iespēju, jo patiesībā “raustās un tā īsti negrib”. “”Saskaņa” ies ielās, staigāsim atkal pa pagalmiem. Vai nu dabūsim atbalstu, vai arī dabūsim pa purnu. Redzēsim.”

Vienlaikus jāsaprot, ka ārkārtas vēlēšanas nozīmēs ārkārtēju bardaku, jo tās būs vēlēšanas, kas uzreiz pāries vēl vienās vēlēšanās 2021. gadā, paziņoja Ušakovs, paužot viedokli, ka “no rīdzinieku viedokļa ārkārtas vēlēšanas nav labākais variants”.

Jautāts, vai viņš pats kandidēs, ja notiks Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Ušakovs apgalvoja, ka šobrīd viņam uz šādu jautājumu atbildes neesot. Par šādu iespēju vēl būtu jārunā ar partijas biedriem, bet tiem viedokļi esot dažādi.

Pēc Ušakova vārdiem, pašlaik partijā notiekošais esot veselīga attīrīšanās, piemēram, “četrinieka” pazaudēšana “Saskaņai” neesot lielākais zaudējums.

Ušakovs atgādināja, ka par “Saskaņas” turpmāko darbu tiks lemts partijas kongresā oktobrī, bet pašlaik vēl nevarot pateikt, kurš būs turpmākais partijas līderis. Pēc Ušakova vārdiem, viņam, Jānim Urbanovičam un Vjačeslavam Dombrovskim būtu jāapsēžas pie viena galda un jāpiedāvā partijas biedriem redzējums par nākotni, un viņš ir pārliecināts, ka tādu viņi spēšot piedāvāt.

“Es nevaru atļauties paiet malā no partijas lietām,” par savu vietu “Saskaņā” nākotnē izteicās Ušakovs.

Saruna ar Nilu Ušakovu