Ušakovs nosauc “Saskaņas” frakcijas nosacījumus Burova izvirzīšanai Rīgas mēra amatā

11 komentāri

“Saskaņas” Rīgas domes frakcija mēra vēlēšanās atbalstīs “Gods kalpot Rīgai” kandidātu Oļegu Burovu, ja vien “Saskaņas” deputāti varēs ieņemt divus vicemēra krēslus, piektdien pēc partijas frakcijas sēdes informēja partijas līderis Nils Ušakovs.

“Saskaņas” skatījumā, viens no vicemēra amatiem pienāktos Sandrim Bergmanim, bet otrs – frakcijas vadītājai Annai Vladovai. “Neatkarīgo deputātu frakcijas” vadītājs Valērijs Petrovs gan iepriekš aģentūrai LETA apliecināja, ka viņa frakcija nekādā gadījumā neatbalstītu Bergmaņa nonākšanu šajā amatā. Maija beigās tieši šis jautājums bija par pamatu četrotnes izslēgšanai no “Saskaņas”.

“Saskaņa” arī vēlas, lai Bergmanis tiktu pie amata Rīgas brīvostas valdē un lai Rīgas domes Īpašuma komitejas vadības groži no Burova rokām nonāktu pie “saskaņietes” Olgas Veidiņas. Mēra kompetencē tradicionāli ir Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadīšana, ko uzņemtos Burovs.

Piektdien notikušajā “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas sēdē arī pārrunāts koalīcijas līgums ar GKR, bet visi abu politisko partiju sadarbības jautājumi tikšot “finalizēti” nākamnedēļ gaidāmā frakciju kopsēdē.

Pagājušās nedēļas sākumā Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) medijiem pauda, ka, visticamāk, ir panākts kompromiss starp “Saskaņas” un “Neatkarīgo deputātu frakcijas” izvirzītajām vēlmēm, kas nozīmē, ka viņam varētu būt pietiekams atbalsts kļūšanai par mēru.

Taču drīz pēc tam atsevišķi “Saskaņas” deputāti esot izvirzījuši ultimātus saistībā ar viņa ievēlēšanu, kuru nepildīšanas gadījumā politiķis mēra amatā netiks atbalstīts.

Jau iepriekš neoficiāli tika ziņots, ka runa ir par deputāta Bergmaņa vēlmi ieņemt vicemēra amatu, lai gan pats politiķis aģentūrai LETA sacīja, ka nekādus ultimātus nevienam izvirzījis nav. Viņš norādīja, ka frakcija jau maijā pieņēma lēmumu viņu virzīt vicemēra amatam. “Minētais lēmums joprojām ir spēkā esošs un saistošs. Es personīgi nekādus ultimātus uzstādījis neesmu, jo esmu komandas cilvēks un darbojos saskaņā ar frakcijas pieņemtajiem lēmumiem,” teica deputāts.

Jau ziņots, ka Rīgā mēra amats ir brīvs kopš 21. jūnija. Pavadījis amatā nepilnu mēnesi, pirms Jāņiem uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR).

Domniekiem ir laiks līdz 20. augustam jauna pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanai, pretējā gadījumā dome var tikt atlaista un būs jārīko ārkārtas pašvaldības vēlēšanas, un tieši šādu mērķi ir izvirzījušas partijas “Vienotība” un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas. Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” Saeima var rosināt domes atlaišanu tad, ja pašvaldība bez mēra strādā divus mēnešus.