Ušakovs noraida visus VARAM pārmetumus; ministrija viņa paskaidrojumu vēl nav saņēmusi

1 komentārs

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēts Vadims Baraņņiks (S), kurš no Rīgas mēra Nila Ušakova (S) pārņems kontroli pār vairākiem galvaspilsētas uzņēmumiem, tostarp “Rīgas satiksmi”. Tieši Ušakova iespējamie pārkāpumi “Rīgas satiksmes” kontrolē un uzraudzībā ir galvenais iemesls, kāpēc sašūpojies Rīgas mēra krēsls. Ušakovs piektdien nāca klajā ar savu skaidrojumu par 12 iespējamajiem likuma pārkāpumiem, ko viņa darbībā saskatījusi par pašvaldībām atbildīgā ministrija.

Viens vicemērs Rīgai jau ir – tas ir Oļegs Burovs no ”Gods kalpot Rīgai”. Piektdien domnieki iecēla otru vicemēru – ”Saskaņas” deputātu Vadimu Baraņņiku, kurš ilgus gadus galvaspilsētā bija atbildīgs par transporta jomu – tātad arī ”Rīgas satiksmi” un ielu stāvokli.

“Šajos gados mēs izdarījām ļoti daudz, protams, ir arī kādi pārmetumi no opozīcijas un no iedzīvotājiem, bet tas ir ikdienas darbs, ko mēs veicam itin labi,” uzskata Baraņņiks.

Vēl pirms viņa prognozējamās ievēlēšanas opozicionāri jauno vicemēru Baraņņiku ilgi tincināja ar jautājumiem par viņa atbildību ”Rīgas satiksmes” korupcijas skandālos, kā arī to, ka Baraņņiks ir galvenais 9. maija svētku rīkotājs pie Uzvaras pieminekļa, un vicemēra nepietiekamajām valsts valodas zināšanām.

Baraņņiks tagad būs atbildīgs par visiem tiem galvaspilsētas uzņēmumiem, kurus līdz šim kontrolēja Rīgas mērs Uškaovs. Savukārt, ja atbildīgais ministrs Juris Pūce (AP) atstādinās Ušakovu no amata, tad Rīgas mēra pienākumus pildīs nevis Baraņņiks, bet otrs vicemērs Oļegs Burovs.

Rīgas mēra krēsls saļodzījies, jo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) viņa darbībā atklājusi pārkāpumus, par ko viņam pieprasīti paskaidrojumi. Ušakovs paziņojis, ka atbildes ministrijai nosūtītas. Viņa skaidrojumi gan vēl nav saņemti, apliecina nozares ministrs Pūce: “Viņš saka, ka viņš ir izsūtījis, bet, acīmredzot, viņš sūta ar baložu pastu.”

Ušakovs pauda viedokli, ka ministrs Pūce cenšas piemeklēt formālus iemeslus, lai varētu Rīgas mēru atstādināt: ”Mēs pat negaidījām, ka šī vēstule būs tik vāja, ka tā būs tik politizēta, un uz šīs vēstules pamata mēģinās lemt par Rīgas domes vadītāja atstādināšanu.”

”Mēs arī zinām, ka Latvijas cietumi ir pilni ar ”nevainīgiem” notiesātiem noziedzniekiem. (LNT: Proti?) Visi cilvēki, kurus vaino likuma pārkāpumos, vismaz publiski saka, ka nav neko sliktu darījuši,” saka Pūce.

Ministrija Ušakova darbībā atklājusi 12 iespējamus pārkāpumus. Atsevišķi, piemēram, Rīgas domes sēžu rīkošana naktī nav pārāk būtiski, bet citi jau vērtējami kā nopietni. Runa ir par nepietiekamo kontroli pār ”Rīgas satiksmes” darījumiem, kas izrādījās koruptīvi, kā arī par iespējamu pašvaldības mantas samazināšanu, nepildot lēmumu par 30 miljonu eiro ieguldīšanu ”Rīgas satiksmes” kapitālā, bet atļaujot uzņēmumam naudu vienkārši iztērēt.

”Vai nu apzināti, vai nu neapzināti tiek jaukti tādi jēdzieni kā ”pašu kapitāls” un ”pamatkapitāls”, jo nevienā brīdī pašvaldība neplānoja palielināt pamatkapitālu,” teic Ušakovs.

”Ušakova kungs nav izpildījis likuma prasību, un meklēt attaisnojumus terminos nevajadzētu,” norāda Pūce.

Ministrs lēmumu par Ušakovu pieņems dažu dienu laikā pēc tam, kad ministrijas ierēdņi būs izvērtējuši Rīgas mēra sniegtos paskaidrojumus. Līdz ar to teorētiski Ušakova atlaišana varētu notikt jau nākamnedēļ.

1 komentārs