Ušakovs nekomentē KNAB sākto procesu un kritisko Valsts kontroles ziņojumu par RTAB un “Riga.lv” darbu

5 komentāri
Ušakovs nekomentē KNAB sākto procesu un kritisko Valsts kontroles ziņojumu par RTAB un “Riga.lv” darbu
ĪRISS SVIKLIS, LETA

No amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) līdz šim nav komentējis ne Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumu par nodibinājumu “Rīgas tūrisma attīstības birojs” (RTAB) un “Riga.lv” darbību, ne arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu, kas vismaz daļēji varētu būt saistīts ar minētajā revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem.

Revīziju par pašvaldības nodibinājumu darbu VK veica par laika posmu no 2016.gada 1.janvāra līdz 2018. gada 30. jūnijam. Šajā laikā Ušakovs bija domes priekšsēdētājs un RTAB darbs tobrīd bija mēra biroja pakļautībā.

Tomēr sazināties ar Ušakovu aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies. Kopš atstādināšanas no amata Ušakovs nav piedalījies nevienā domes vai komitejas sēdē. Arī ar Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas starpniecību nekādus politiķa komentārus ne par VK revīzijas ziņojumu, ne KNAB sākto kriminālprocesu aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies iegūt.

Kā ziņots, saskaņā ar VK pausto, Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. VK secinājusi, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Vienlaikus KNAB sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar VK.

KNAB šonedēļ informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5. aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Šonedēļ RTAB un Rīgas domes telpās arī tika veiktas kratīšanas. KNAB uz laiku aizturēja RTAB valdes locekli Vitu Jermoloviču (GKR) un biroja vadītāju Ingunu Priedīti, savukārt RTAB valdes loceklis Maksims Tolstojs (S) kratīšanu laikā bija komandējumā Krievijā, bet pēc komandējuma beigām darbā neatgriezās, un viņa atrašanās vieta kolēģiem tagad neesot zināma.