Ušakovs komentē Brandava aizturēšanu un norāda, ka ar “Rīgas karti” līgums ir spēkā līdz 2020. gada beigām

8 komentāri

Rīgas mērs Nils Ušakovs šodien, 7. martā, komentēja situāciju saistībā ar Brandava aizturēšanu un “Rīgas karti”.

Ušakovs norādīja, ka līgums ar “Rīgas karti” būs spēkā līdz 2020. gada beigām, bet tagad “Rīgas satiksmes” valdei esot jāstrādā pie izmaksu optimizācijas. Ušakovs norādīja, ka nekas vairāk par Brandava aizturēšanas apstākļiem viņam nav zināms. Ušakovs ar Brandavu līdz šim ir kontaktējis tikai saistībā ar “Rīgas kartes” jautājumiem, nekādu citu darījumu ar viņu nav bijuši.

Ušakovs akcentē, ka KNAB darbības viņš neapšauba, bet gan rodas jautājums, kā notiekošo izmanto citi politiskie spēki. Piemēram, runājot par Pūces kunga plāniem, Ušakovam rodas jautājums par dubultstandartu, ja Mārtiņš Bondars var vadīt komisiju un par labklājības ministri var būt Ramona Petraviča.

Savukārt jaunais “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis TV3 Ziņām norādīja, ka viņš bija pārliecināts, ka “Rīgas karte” būs sasaukusi ārkārtas sēdi, bet Francijas uzņēmuma pārstāvis nebija reaģējis, tāpēc “Rīgas satiksme” pati sasaukusi valdes sēdi. 51% “Rīgas kartes” pieder “Rīgas satiksmei”, bet 49% – Francijas uzņēmumam “Xerox Business Solutions”. No Francijas uzņēmuma puses – Francijas pilsonis Ēriks Morizūrs.

Savukārt uzņēmums “Rīgas karte” izplatījis paziņojumu, kurā noraida saistību ar Brandava aizturēšanu.

“Rīgas karte”

SIA ”Rīgas karte” noraida jelkādus apgalvojumus par Aleksandra Brandava aizturēšanas saistību ar uzņēmumu un tā sniegtajiem pakalpojumiem. SIA ”Rīgas karte” viennozīmīgi noraida jelkādu publiskajā telpā pārsteidzīgi izskanējušo informāciju par kukoļošanas iespējamību uzņēmumā.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kurā aizturēts uzņēmuma ”Rīgas karte” valdes loceklis, no amata atstādinātais pašvaldības SIA ”Rīgas satiksme” darbinieks Aleksandrs Brandavs, nav saistīts ar auditorkompānijas ”Ernst&Young” sagatavoto ziņojumu.

8 komentāri