Komentāri

Par sarunāšanos Ēnu dienā ar skolēniem krievu valodā, kas norisinājās Rīgas domes sēžu zālē, Valsts valodas centrs Rīgas mēram Nilam Ušakovam piemērojis 50 eiro naudas sodu.

Valsts valodas centrā norāda, – Valsts valodas likums noteic, ka valsts un pašvaldību iestāžu rīkotie pasākumi notiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, rīkotājs nodrošina tulkojumu valsts valodā. Ēnu dienā Rīgas domē bija ieradušies vairāki, lielākoties, mazākumtautību skolu pārstāvji, un saruna ar Ušakovu notika galvenokārt krievu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ušakovs savā “Facebook” kontā paziņoja, ka uzlikto sodu pārsūdzēs un savā uzvedībā neko mainīt negrasās. “Kad krievvalodīgie bērni domes telpās man uzdos jautājumus savā dzimtajā valodā, es viņiem vienmēr atbildēšu krieviski,” viņš teica.

Jāpiebilst gan, ka Rīgas mēra “Facebook” profilā redzamajā tikšanās video var redzēt, ka ir brīži, kad pilsētas mērs arī uz latviski uzdotiem jautājumiem atbildēja krieviski.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl