3 komentāri
Ušakovs izteicis aizrādījumu Rīgas ceļu uzturētājiem par paviršu darbu
FOTO: LETA

Šodien visiem Rīgas domes privātajiem partneriem, kas pilsētā veic ceļu uzturēšanas darbus, tika izteikts aizrādījums par paviršu darbu, kā arī brīdinājums – ja līdz pavasarim šie uzņēmumi nevarēs pierādīt, ka darbu spēj veikt pieprasītā līmenī, Rīgas pašvaldība šos pakalpojumus turpmāk veiks pati, informē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

“Negribētos ticēt, ka būs jāveic reforma, jo šie partneri ar pašvaldību sadarbojas jau ilgstoši un parasti savu darbu veikuši labi, tomēr, ja pašreizējā situācija nemainīsies, Rīgas domei nekas cits neatliks, kā iegādāties tehniku un šo darbu darīt pašiem,” sacīja Ušakovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Rīgas mērs informēja, ka Rīgas Pašvaldības policijai uzdots operatīvi sodīt apsaimniekotājus, kuri pašreizējos laikapstākļos neiztīra to pārraudzībā esošās ietves vai arī ja to darba rezultātā sniegs nokļūst uz jau iztīrītiem ceļiem.

Pastiprināti kontrolēt ietvju attīrīšanu no sniega un apledojuma atbilstoši normatīvo aktu prasībām uzdots Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai.

Nedēļas laikā, neskaitot šodienu, Rīgas domes Administratīvā inspekcija noformējusi 170 protokolus par nenotīrītām gājēju ietvēm. Kopš decembra pilsētā konstatēti vairāk nekā 200 šāda veida pārkāpumu,  informēja Rīgas domē. Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus par savlaicīgu ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) atgādina, ka gadījumā, ja gājējiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskā ceļā. Par negadījumiem netīrītu ietvju dēļ nekavējoties jāziņo Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai. Šo institūciju noformēti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā. Juridiskas konsultācijas var saņemt Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iepriekš piesakoties par bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

Tāpat par neapmierinošu ielu tīrīšanas kvalitāti iedzīvotāji aicināti informēt Satiksmes vadības centru pa bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 vai zvanīt Satiksmes departamentam pa tālruni 67012703, informē domē.

Ušakovs uzsvēra, ka pašreizējā situācija uz ielām nav pieļaujama – vēl jo vairāk prezidentūras pasākumu laikā. “Turklāt šodien nav nekādi ārkārtas laikapstākļi, ar ko nevarētu tikt galā,” piebilda galvaspilsētas vadītājs.

Rīgas domei ir noslēgti līgumi ar tādiem attiecīgajiem privātajiem uzņēmumiem kā AS Ceļu pārvalde, SIA Rīgas tilti, SIA Roadeks, pilnsabiedrība CP Serviss.

AS “Ceļu pārvalde” ceļu uzturēšanas direktore Marika Zalāne-Antonova atteicās sniegt komentārus saistībā ar Ušakova pārmetumiem, līdzīgu viedokli pauda arī SIA Roadeks līdzīpašnieks Jānis Ansviesulis, sakot, ka uzņēmums viņu nav pilnvarojis sniegt komentārus. Tikmēr SIA Rīgas tilti ģenerāldirektors Albīns Jasaitis sacīja, ka aizrādījums saistībā ar kārtību uz Rīgas tiltiem uzņēmumam no mēra puses šodien netika izteikts, bet tika uzsvērtas nekārtības uz Rīgas ceļiem. “Domāju, ka situācija izveidojusies laikapstākļu dēļ – ārā ir ne sniegs, bet putra, ko grūti savākt,” pauda Jasaitis.

TOP komentāri

 • Dzika
  0 0 0

  Dzika

  Labrit! Nu tikai pamodas Nils un ieraudzija, ka ielas nav tiritas... Cik ilgi guleja laca ziemas miega?
 • janis jaudzems
 • janis jaudzems
  0 0 0

  janis jaudzems

  BEIDZOT RĪGĀ SĀK DOMAT PAR LABKLĀJĪBU! VISU CIEŅU UŠAKOVAM!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl