Ušakovs IZM pētījuma rezultātus dēvē par viltotiem un krāpnieciskiem

3 komentāri
Ušakovs IZM pētījuma rezultātus dēvē par viltotiem un krāpnieciskiem
FOTO: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc nākšanas klajā ar pētījuma starprezultātiem rosinājusi, ka nākotnē skolas varētu vērtēt pēc vairākiem kritērijiem, tostarp pēc mācību kvalitātes. Un ministrija norāda, ka arī Rīgā, īpaši mazākumtautību skolās, tieši šī kvalitāte būtiski klibo.

Rīgas mēram Nilam Ušakovam šķiet, ka ministrijas veiktais pētījums esot viltojums un krāpšana. Pētījumā nejauši vai tīšām esot izmantoti aplami dati, proti, eksāmenu rezultāti apskatīti par vienu periodu, bet bērnu skaits – par citu.

Līdz ar to desmitiem Rīgas skolu rezultāti, Ušakova prāt, esot pazemināti. Jāpiebilst, ka ministrs Kārlis Šadurskis un arī premjers Māris Kučinskis pieļāvuši, – ja skolas nespēs izpildīt kvalitātes un arī citus prasītos kritērijus, tad to pašvaldības nesaņems no valsts finansējumu un, iespējams, skolas uzturēšanas finansējumu uzņemsies valsts, bet pašvaldībām šī nauda ies secen.

Tikmēr Ušakovs sola šodien sniegt, pēc paša sacītā, pilnu analīzi par pētījumā pieļautajām kļūdām un, “iespējams, apzinātu datu viltošanu”. Mērs arī paudis pārliecību, ka neviena skola Rīgā pēc Šadurska norādījumiem netiks slēgta.

TOP komentāri

 • jaa
  +3 +3 0

  jaa

  Protams, kurš no nila tautiešiem, krievu skolu skolotājiem,apkalpojošā personāla, labprātīgi paliks bez darba, kaut arī darbu veic tikai, lai saņemtu algu...Kāpēc citādi tik zemas sekmes? Pret vienīgajām lauku skolām,kuras slēdz nepārtraukti, tas neefektīvo skolu biezenis Rīgā, ir totāla netaisnība.
 • protams....
  +3 +3 0

  protams....

  Kā lauku reģionos slēgt vienīgo skolu, tā tikai uz priekšu. Bet, kad jaslēdz kāda no n-tajām Rīgas skolām, tā, redz "nepareizi rezultāti"....
 • pierādījums
  +2 +2 0

  pierādījums

  ka tiešām slikti tiek mācīti ir ik uz soļa! Rīgā neprot jaunieši latviski. To pierāda daudzās intervijas uz ielām, skolās, atbilde ir viena-ja ņepoņjal! Vecāki un vecvecāki mājās iestāstījuši, ka latviešu val. nav vajadzīga, jo ir Ušakovs, 9. maijs u.t.t....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl