Ušakovs EP priekšsēdētājam pasūdzējies par vārda brīvības trūkumu Latvijā

1 komentārs
Ušakovs EP priekšsēdētājam pasūdzējies par vārda brīvības trūkumu Latvijā
FOTO: LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs, būdams Briselē, Eiroparlamenta priekšsēdētājam Martinam Šulcam pasūdzējies par vārda brīvības apspiešanu Latvijā. Par to liecinot tiesībsargu vēršanās pret cilvēku, kas aicinājis Latviju pievienot Krievijai. Aizstāvot viņu, Ušakovs arī aicinājis sociālo tīklu lietotājus savu profila fotogrāfiju aizstāt ar frāzi “Es esmu Koptelovs un Barteckis.”

Maksims Koptelovs ir prokrievisks aktīvists, kurš internetā aicināja Latviju pievienot Krievijai. Kaut vēlāk viņš apgalvoja, ka jokojis, par to dabūja pusgadu cietumā.

Savukārt Vladimira Lindermana partijas biedrs Deniss Barteckis internetā aicināja Latviju pievienot ASV. Tādējādi viņš gribēja parādīt, ka pret Koptelovu Latvijas likumsargi vērsušies nesamērīgi bargi, bet beigās dabūja tādu pašu kriminālprocesu.

No Ušakova ierakstiem Facebook noprotams, ka viņš šos kriminālprocesus uzskata par vārda brīvības apspiešanu, tādēļ sūdzējies Šulcam.

Pēdējā nedēļā Ušakovs daudz kritizēts par to, ka publicējis Latvijas okupācijas faktu izsmejošu karikatūru. Vakar viņa dzīvesbiedre Iveta Strautiņa-Ušakova aicināja soctīklotājus aizstāt sava profila foto ar uzrakstu ”es esmu Ušakovs”, tādējādi aizstāvot vīru.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl