Ušakovs cer, ka “Saskaņa” EP vēlēšanās iegūs vismaz divus mandātus

35 komentāri
Ušakovs cer, ka “Saskaņa” EP vēlēšanās iegūs vismaz divus mandātus
ITAR-TASS/SCANPIX

“Saskaņas” mērķis Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ir iegūt vismaz divus deputātu mandātus, sacīja “Saskaņas” priekšsēdētājs un pirmais numurs EP vēlēšanu sarakstā Nils Ušakovs.

“Tas ir mērķis, uz kuru mēs strādājam. Ir varianti, kas nav absolūti neiespējami, ka “Saskaņa” var iegūt arī trīs mandātus, var būt situācija, kad “Saskaņai” būs pietiekami labs rezultāts, pirmā vieta, bet EP iekļūs astoņas partijas no Latvijas. Tad neatkarīgi no rezultāta visiem būs pa vienam mandātam,” norādīja Ušakovs. Politiķis gan prognozēja, ka EP varētu iekļūt piecas vai sešas partijas.

Intervijā Ušakovs arī skaidroja savu motivāciju mainīt savu lēmumu un pretī iepriekš paustajam tomēr startēt EP vēlēšanās, kā arī pausto kritiku saistībā ar “Rīgas satiksmes” krimināllietu un citiem jautājumiem. “Mani neviens nevar iecelt EP, es eju pie vēlētājiem un tieši viņi lems, vai es tur strādāšu vai nestrādāšu,” norādīja politiķis.

“Tas nav tā, ka es aizgāju pie kaut kādiem draugiem ar tekstu: “Ziniet ko, ielieciet mani tajā amatā.” Nē, es eju atklātā cīņā,” pauda Ušakovs.

Viņš atkārtoti pauda bažas par spiedienu pret partiju “Saskaņa”. “Bija skaidrs, ka tas viss attīstīsies un ka es savā amatā normāli pastrādāt nevarēšu. Un tāpēc es atkal eju pie saviem vēlētājiem pēc mandāta. Tā zināmā mērā ir arī upurēšanās, lai ļautu saviem kolēģiem izdarīt to, ko mēs esam solījuši,” teica Ušakovs.

Viņaprāt, šis ir nepieciešams lēmums, lai “palīdzētu kolēģiem Rīgas domē iziet no šī politiskā murga un turpināt normāli strādāt”.

Vienlaikus Ušakovs norādīja: ja tu esi strādājis desmit gadus, tad noteikti ir kļūdas, noteikti ir lietas, kuras neesi paspējis izdarīt. “Ir darbi, kas nav padarīti, un ir darbi, par kuriem noteikti varu lepoties,” teica Ušakovs, komentējot savu darbu Rīgas domē.