Ušakovam nav laika runāt par Barona ielas izbirušajiem akmeņiem, kurus no veloceliņa vāc paši iedzīvotāji

8 komentāri
Ušakovam nav laika runāt par Barona ielas izbirušajiem akmeņiem, kurus no veloceliņa vāc paši iedzīvotāji
Fotokolāža: LETA / Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Rīgas domes vēlme sakārtot Barona ielu izvērsusies par fiasko. Tas skaidri redzams pie Skolēnu pils – milzīgs akmens atdalījies un vienkārši mētājas ceļa malā.

Pēc pilsētvides aktīvistu grupas otrdien veiktās savdabīgās akcijas, proti, nesen ekspluatācijā nodotajā Barona ielā savācot akmeņus, kas mētājas uz velo un gājēju celiņiem, un nogādājot tos uz Rīgas domes Satiksmes departamentu, saņemts aicinājums kritiķus nākt strādāt pašvaldībā.

Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs par Barona ielas nebeidzamajām problēmām vairs runāt nevēlas.

“Pilsēta cilvēkiem” aktīvisti devās maršrutā no VEF tilta sākuma līdz Ģertrūdes ielai. Ātri kļuvis skaidrs, ka riteņa kravas kastē visiem izbirušajiem akmeņiem vietas nepietiks. Akmeņi galvenokārt apdraud velobraucēju drošību, arī gājēji var aizķerties. Nesen kāds akmens ielidojis veikala skatlogā, kad uz tā uzbrauca auto.

Ja mašīnām iegrime neko ļaunu nenodarīs, tad krietni bīstamākas dažādos līmeņos iegrimušās plāksnes ir velobraucējiem. Pārsista riepa vai pat smags kritiens, braucot pa šķietami taisnu celiņu.

Savukārt mietiņi, kuri bija paredzēti, lai norobežotu zaļo zonu, mētājas apkārt. Mašīnas visu ir izbraukājušas.

Tieši kravu pārvadātāji ir lielākie grēkāži – lai piekļūtu veikaliem, tie šķērso velo un gājēju celiņus, kas atrodas uz paaugstinājuma, un ar riepām izārda akmeņus.

Kāds garāmbraucējs ieinteresējās par aktīvistiem, kas pētīja ielas, un labprāt pauda savu viedokli par Barona ielas remontu, par kuru bijis, maigi izsakoties, pārsteigts.

 

Kaspars
velobraucējs

Piecas brigādes strādāja. Un tikai divus večus redzēju, kas vispār zina, ko dara. Pārējie visi ir “raznarabočije”, kas vienkārši nemāk darbu darīt. Labošana bija pilnīgi garām. Labāk būtu atstājuši veco klājumu, nevis likuši jauno, kas ir zem līmeņa.

TV3 Ziņas: Kāpēc, jūsuprāt, tas tā ir?

Korupcija! Pilnīgi un galīgi – korupcija.

Tikmēr savākto akmeņu kravu aktīvisti atveda uz Rīgas domes Satiksmes departamentu. Ceļojot no viena kabineta uz otru, aktīvisti, beigu beigās, sakrautos akmeņus izkrāva turpat pie departamenta durvīm. Runāt par Barona ielu Rīgas mēram Nilam Ušakovam otrdien nebija ne vēlmes, ne laika.

Satiksmes departamenta pārstāve sociālajos tīklos akcentēja, ka ielu bojā tieši kravu pārvadātāju auto, kas izbraukā ietvju bruģi, turklāt iestādē trūkst darbinieku, vēl aizvien ir brīvas vakances. Pašvaldība aicina ikvienu ar atbilstošu izglītību un vēlmi pieteikties darbā Satiksmes departamentā, lai kopīgi Rīgu padarītu skaistāku.

8 komentāri