1 komentārs
Ušakovam būs jāsniedz skaidrojumi par Koblenz darbinieku iesaisti RS darbā
FOTO: LETA

Rīgas domes nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK frakcijas deputāti plāno pieprasīt Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) paskaidrojumus par Dzanuškāna & Partneru veikto pētījumu un privātas apsardzes firmas Koblenz darbinieku iesaisti Rīgas satiksmes (RS) biļešu kontroles reidos, pastāstīja frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Lācis.

Viņš sacīja, ka Dzanuškāna pētījums tādā formā, kā tas publicēts pašvaldības vietnē sus.lv – bez secinājumu vai iztirzājuma daļas –, ir izstrādāts skolēna līmenī. “Nekā citādāk kā par izsaimniekotu naudu šo pētījumu nevar nosaukt. Dzanuškānam kā pieredzējušam juristam sakopēt pētījumā fragmentus no interneta aizņēma varbūt piecas minūtes laika,” pauda domes opozicionārs. Tāpat deputāti plāno Ušakovam lūgt paskaidrojumus par Koblenz darbinieku iesaisti pašvaldības uzņēmuma darbā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāts, vai deputāti plāno arī vērsties tiesībsargājošās institūcijās par līdzekļu izsaimniekošanu, Lācis sacīja, ka sākumā vēlas dzirdēt Rīgas mēra paskaidrojumus, bet šos jautājumus deputāti detalizētāk plānojot pārrunāt frakcijas sēdē rīt, 10. februārī.

RS pārstāvis Viktors Zaķis norāda, ka Koblenz resursi uzņēmumam piesaistīti pašu kontrolieru drošībai un vandalisma apkarošanai, kas ik mēnesi nodarot lielus zaudējumus uzņēmumam. Tādējādi līdzekļi, ko uzņēmumam nāktos maksāt par vandalisma sekām, tiekot novirzīti apsardzes darbinieku algošanai, vienlaikus tiek arī apkarots vandalisms. Par RS sadarbību ar Koblenz darbiniekiem, kas attiecas uz termiņu, piesaistīto resursu apjomu un izmaksām, Zaķis vēl solīja informēt.

Kā ziņots, Ušakova padomnieka Jāņa Dzanuškāna advokātu biroja Dzanuškāns & Partneri izstrādātais pētījums veidots, kopējot internetā brīvi pieejamus tekstus.

Pētījuma ievada divās lapās autoru pašu rakstītais oriģinālteksts ir tikai pāris teikumu – viss pārējais aizlienēts no internetā pieejamiem materiāliem. Piemēram, lielākā ievada daļa ir sabiedrības par atklātību Delna 2010.gadā izstrādātā pētījuma teksts.

Vismaz ceturto daļu tūkstošus vērtā dokumenta aizņem tiesu spriedumu izraksti un gari citāti no internetā pieejamiem dažādu organizāciju pētījumiem. Piemēram, ievadā interesi izraisa daži teikumi, kas kopēti no tiesību zinātņu doktores Ilmas Čepānes 2007.gada raksta Jurista Vārdam. Cits citāts ņemts no kāda 2005. gada Čepānes raksta.

Tādā pašā stilā pētījums arī turpināts – dažkārt redzams, ka teikumam mainīti pirmie vārdi vai, piemēram, noņemts uzskaitījums, un tas pārkopēts saistītā tekstā. Daudz izmantoti dažādi normatīvie dokumenti un likumi, no kuriem lieli teksta gabali pārkopēti pat bez rediģēšanas. Kā laikrakstam atzīst Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes prodekāne Annija Kārkliņa, studenta rakstītā darbā tas nebūtu pieņemams.

4. februārī Rīgas pašvaldības datubāzē www.sus.lv ir publicēts Dzanuškāna & Partneru izstrādātais pētījums “Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde – īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi”, kas ir strukturēts astoņās daļās un aizņem vairāk nekā 100 lappuses. Tā izstrādei Rīgas pašvaldība atvēlēja 35 000 eiro.

Minētajā pētījumā apskatīti “jautājumi par personas tiesību uz īpašumu un sabiedrības vajadzību mijiedarbību un savstarpējo samērošanu, kā arī taisnīgas kompensācijas mehānismu noteikšana, ievērojot normatīvo aktu prasības un pašvaldības kā publiskā tiesību subjekta statusu”.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par Rīgas domes pētījumu, kas organizēts, nerīkojot atklātu konkursu, pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

TOP komentāri

  • kkk
    0 0 0

    kkk

    Uzskatu, ka man maksājot par braucienu sabiedriskajā transportā, NAV jāapmaksā Koblenz apsardze, vai pašvaldības policijas asistēšana kontrolieru apsardzei. Tas ir tīrākais lobijs, un acīmredzama līdzekļu izšķērdēšana. Es neesmu muļķe un arī mani līdzcilvēki nav muļķi. Tik atklāta līdzekļu šķērdēšana ir tīrākā ņirgāšanās par katru godīgu braucēju, jo mums šīs izmaksas ir jāsedz. Kur ir aprēķini un pamatojums tarifu kāpumam? Vai uz apsardzes, vai policijas lobija pamata bija tik kardināli jāceļ sabiedriskā transporta biļetes cena par vienu braucienu? Vardarbība fiziska, vai emocionāla nav pieļaujama ne pret vienu pasažieri, vienalga, vai viņš braucienu ir apmaksājis, vai apmaksās kontroliera piestādīto rēķinu uz vietas, vai apmaksās vēlāk augstāku cenu, kā to paredza RS noteikumi. Pēdējās dienās publicētie aculiecinieku stāsti, video un fotogrāfijas pierāda amatpersonu pilnvaru pārsniegšanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl