1 komentārs
Ušakova un Amerika tandēms paliks savā vietā, prognozē bukmeikeri
FOTO: LETA

Jau 3. jūnijā Latvijā norisināsies pašvaldību vēlēšanas, un īpaši sīva konkurence tiek prognozēta Rīgā. Tomēr pēc sporta totalizatora 11.lv prognozēm Saskaņa/GKR iegūs aptuveni 53% balsu un mērijas vadībā arī pēc vēlēšanām darbosies ierastais tandēms ar Nilu Ušakovu un Andri Ameriku.

Lai arī maz šaubu, ka pārliecinošu uzvaru Rīgā gūs Saskaņa/GKR, politiskā konjunktūra liecina, ka mēra un vicemēra amatu saglabāšanai tai nepieciešams iegūt vismaz 50% balsu. 11.lv skatījumā tieši tā arī notiks, tādēļ ar teju identisku varbūtību bukmeikeri vērtē Ušakova un vicemēra Andra Amerika iespēju saglabāt savus amatus – attiecīgi 75% (likmes koeficients 1.25) un 73% (1.27).

“Socioloģiskās aptaujas šajās vēlēšanās rāda raibu attēlu, kur 5% barjeru varētu pārvarēt pat sešas politiskās apvienības,” stāsta 11.lv totalizatora vadītājs Toms Piliksers. “Lai arī Saskaņa/GKR, visticamāk, neatkārtos iepriekšējo vēlēšanu panākumu ar 59% balsu, tās elektorāts joprojām ir monolīts un lojāls. Turklāt tā saucamās latviskās partijas savā retorikā priekšplānā izvirza vēršanos pret Ušakovu un netieši arī pret viņa vēlētājiem, tādējādi mazāk apelējot pie idejām un ieteikumiem, ko darīt labāk. Šī tendence ir pamatīgi mobilizējusi pašreizējo Rīgas domes saimnieku atbalstītājus. Attiecīgi, ja 5% barjeru nepārvarēs sešas partijas, tad maz ticams, ka Saskaņa/GKR nesaņems vairāk kā 50% balsu, jo tieši viņi iegūs visvairāk no balsīm, kas tiks nodots par domē neiekļuvušajiem sarakstiem.”

11.lv vērtējumā uz iekļūšanu Rīgas domē nopietni pretendē Saskaņa/GKR (99% iespējamība / 1.01 likmes koeficients), Nacionālā Apvienība (87%/1.08), Latvijas Reģionu apvienība / Latvijas Attīstībai (81%/1.15), ZZS (58%/1.60), Vienotība (57%/1.65) un Jaunā Konservatīvā partija (1.75/53%). Citu politisko apvienību izredzes tiek vērtētas ļoti pieticīgi.

Tikmēr, runājot par citām lielajām pilsētām, lielas izmaiņas vietvaru vēlēšanas nenesīs arī tur. Tieši tādēļ 11.lv ir izveidojuši īpašu likmi – vai Rīgas, Ventspils, Jelgavas un Daugavpils mēri saglabās savus amatus pēc vēlēšanām, šādu iespēju novērtējot ar 53% iespējamību.

“Lai arī cilvēkiem patīk sūdzēties par dzīves apstākļiem, tas maz atsaucas uz pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, kur daudzi mēri saglabā savu amatu vienu sasaukuma pēc otra,” stāsta Piliksers. “To var skaidrot gan ar pieticīgo konkurenci, gan ierobežotajām iespējām opozīcijai palepoties ar paveiktajiem darbiem, gan cilvēku pretestību pārmaiņām, pat ja nav īsti apmierināti ar esošo situāciju. Tieši tādēļ domājam, ka šīs vēlēšanas nesīs maz izmaiņu pašvaldībās.”

2017. gada pašvaldību vēlēšanas norisināsies 3. jūnijā deviņās republikas pilsētās un 110 novados.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl